28. lis, 2017

MONIKA PILLONI: STRÝČEK IMIGRANT Z NIGÉRIE

Česko-italská blogerka Monika Pilloni upozornila na příběh jedenáctileté dívky z Itálie, která je těhotná. Kdo se postaral o to, aby takhle malá holčička otěhotněla? Údajně „strýček z Afriky“. K případu se vyjádřil i italský senátor z Ligy Severu, který si věru nebral servítky...

Monika Pilloni s odkazem na italské zdroje přinesla českým čtenářům příběh jedenáctileté dívky z Turína, které se jednoho dne začalo zvětšovat břicho. Maminka si myslela, že je její holčička nemocná, jenže když ji přivedla k lékaři, musela se vyrovnat se šokem. Její jedenáctiletá holčička byla těhotná.

Kdo se o to postaral? Podle Moniky Pilloni otcem může být pětatřicetiletý „strýček z Nigérie“, který už v tuto chvíli sedí ve vazbě. Když dívka dorazila k lékaři, už byla ve dvaadvacátém týdnu těhotenství. „Sahal mi pod šaty,“ řekla o pětatřicetiletém občanovi Nigérie jedenáctiletá dívka. Rodiče prý většinu dne pracují a dívenka se svými sourozenci žila u tety. Spolu s nimi žil v bytě také přítel z Nigérie. Je třeba říci, že rodina oné dívenky sama pocházela z Nigérie a proto poskytla přístřeší zmíněnému imigrantovi.

„Strýček“, kterému prý rodina důvěřovala, prý s obtěžováním holčičky začal na konci léta 2016 a skončil s tím až o rok později, když vyšlo najevo, že holčička je těhotná. Dívka nikomu nic neřekla až do chvíle, než ji prozradilo rostoucí bříško.

„Sahal mi stále pod šaty,“ řekla dívenka o násilníkovi po tom, co rodiče začali pátrat po podrobnostech v životě jejich dcery, kterou vidí málo, protože pracují celý den: otec je dělník, matka uklízečka. Ona spolu se svými dvěma sestrami a starším bratrem jsou po celý den v malém bytě u tety a strýce v Turínské čtvrti Barriera di Milano.

Soudkyně Alessandra Pfiffnerová násilníka, kterého zastupuje právník Manuel Perga, poslala do vyšetřovací vazby ve vězení.

Senátor Ligy severu Roberto Calderoli se k tomuto případu vyjádřil na sociální síti Facebook.

„V prvé řadě se musí ověřit skutečnost, ale pokud se opravdu ukáže, že nějaký pětatřicetiletý zlobr z Nigérie v Turíně skutečně znásilnil jedenáctiletou dívku, kterou uvedl do těhotenství, pak je zde chemická kastrace na nic, ale měla by se provést ta fyzická se skalpelem, samozřejmě spolu s doživotím. Překonáváme veškerou úroveň hrůzy, kterou si dokážeme představit,“ napsal senátor.

Italský tisk cituje i turínského arcibiskupa Cesare Nosigliu, který uvedl: „Je to jako kdyby ji zabil. Připravil ji o důstojnost , na celý život bude poznamenaná tím, co se stalo, protože násilí je něco, co zůstává v duši“.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 28.11.2017

zdroj:

https://www.facebook.com/RobertoCalderoli/posts/10155812505339471

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/torino-resta-incinta-11-anni-arrestato-vicino-casa-1467215.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Strycek-imigrant-z-Nigerie-v-Italii-rok-znasilnoval-holcicku-Ta-je-ted-v-jedenacti-letech-tehotna-513804