14. led, 2018

MONIKA PILLONI: Milán: Neautorizovaná mešita dále roste, již vyčuhuje i kupole

Neautorizovaná mešita, roste, rozšiřuje se a nabývá stále více zjevné mohamedánské rysy. Obrovská kupole je již na místě, připraven je i boční minaret. Budovu, ve východní části Milána, v ul. Maderna, frekventují muslimští Turci.

Turecká islámská asociace Milli Gorus začala přestavovat výrobní halu na modlitebnu již v lednu 2013, aniž by požádala o změnu účelu využívání. Jakmile se na budově skladu objevilo několik zlatých kupolí, jako na minaretu, tak se okamžitě zvedla obrovská vlna nesouhlasu.

Fotografie přestavby ze září 2013

http://2.citynews-milanotoday.stgy.ovh/~media/horizontal-mid/46361923856542/possibile-moschea-in-via-maderna-7-2.jpg

Městská rada na základě protestů obyvatel, po přezkoumání případu, našla řadu nesrovnalostí. Poukázala na to, že nebylo požádáno o povolení k výstavbě kultovního místa, ale došla pouze komunikace pro běžnou údržbu bez změny užívání. Takže práce byly přerušeny.

Od té doby se nic ohledně povolení nezměnilo. Přesto práce stále probíhají a to za jistým účelem: transformování haly na místo kultu s jasným islámských kontextem - obrovská měděná kupole v minaretovém stylu a fasáda zdobená klenutými okny ve stylu Blízkého východu. Navíc , nad tím, co vypadá ve všech efektech jako mešita, existují i ​​skutečné příbytky..

Netřeba dodávat, že místní obyvatelé jsou stále více znepokojeni. «Asi padesát metrů od ul. Maderna, v ul. Solomone je kostel a v ul. San Galdino je farnost - vysvětlují někteří občané, kteří žijí v táto zóně. Je zřejmé, že na Městském úřadě něco nefunguje, když někdo může upravovat podle svých představ budovu, která fungovala jako sklad a přeměnit ji na pravou mešitu s nově instalovanou kopulí a bočním minaretem, který je připraven k vyzdvižení».

Caustico Max Bastoni, městský radní a vůdce Milánské skupiny Ligy (známá jako Liga severu) . «Existuje regionální zákon o kultovních místech, které Městský úřad nadále bezostyšně nedodržuje, ať už přímo nebo nepřímo. Korán o tom nehovoří, ale kroniky ano». A na závěr prohlašuje : «Beppe Sala (starosta a člen PD – levicové strany) je nový mulláh těch muslimů, kteří si myslí, že si mohou dělat, co chtějí. Pokud by to nebylo pravda, bylo by to k smíchu. Zde je to pouze k pláči».

Tomu se říká integrace a dodržování pravidel hostitelského státu? No, za pomoci sluníčkářů se to zdá celkem snadné ...

Autor: Monika Pilloni, Itálie, Miláno, 14.1.2018

Zdroj:

http://www.ilgiornale.it/news/milano/moschea-maderna-spunta-pure-cupola-e-comune-lascia-fare-1481513.html

http://www.milanotoday.it/foto/cronaca/foto-moschea-via-maderna-milano/#via-maderna-2.html

https://www.youtube.com/watch?v=Vj4-W89XHfA

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643487