25. úno, 2018

MONIKA PILLONI: Itálie, antagonistické bomby s hřebíky a střepy: 6 zraněných policistů

Střety a zranění na shromáždění proti ultrapravicové CasaPound v Turíně. Papírové bomby plné hřebíků a střepů. Agresoři ze sociálních center zasáhli agenta policie hluboko do nohy, operován. Zraněno 6 policistů. 

Znepokojující zpráva z Turína, střety mezi sociálními centry, antagonisty a policií: stupeň nebezpečí se zvýšil. 

V Turíně byl na meetingu v hotelu NH přítomen Simone Di Stefano - kandidát na premiéra CasaPound. 

Antifašističtí aktivisté (takto si říkají agresoři ze sociálních center a jim podobní), chtěli „vypudit“ stoupence ultrapravicové CasaPound a tak se neomezili pouze na zmasakrování karabiníka na dlažbě a na tlučením holí do policisty, ale házeli proti agentům papírové bomby plné hřebíků a střepů. Bomby určené speciálně pro zvýšení nebezpečí. A možná i k zabití. 
 
To není náhoda, že byl policista zraněn. Byl zasažen při explozi jedné z těchto ručně vyráběných výbušnin a musel být operován. Vidíte tu díru způsobenou střepinou, kde mu teče krev z levého stehna (viz obrázky šok ). 

„Jsou to bomby vytvořené k mrzačení - svěřuje se jeden člen bezpečnostních složek - je to ve všech ohledech teroristický čin”. 

Po dobu několika hodin museli policisté běhat za asi 400 demonstranty co vyšly do ulic s heslem „odoláme až do konce.“ 

Takzvaný „lov na fašisty“ CasaPound pořádali aktivisté sociálního centra Askatasuna a Potere al popolo. 

Po několika pokusech prorazit, použití vodních děl ze strany policie, rvaček, ran obuškem, se situace postupně uklidnila. Na shromáždění CasaPound prohlásili, že „ti idioti tam venku je absolutně nezajímají“. 

Nakonec bylo zraněno 6 policistů. 
 
Autor: Monika Pilloni, Itálie, 25.2.2018
 
Zdroj: