21. dub, 2018

MONIKA PILLONI: Pozor na fantomatická přistání migrantů, přivážejí teroristy & NNO stále v akci

Nová imigrační vlna v Itálii: další Pákistánci, Bengálci a Indové na krmníku. Neziskovky neúnavně křižují moře u Libye. Šéf policie Franco Gabrielli varuje: Pozor na fantomatická přistání, přivážejí teroristy, speciálně z Tunisu...

Pozor na fantomatická přistání, přivážejí teroristy. V důsledku rozpadu ISIS mohou foreign fighters používat migrační cesty. Šéf policie Franco Gabrielli na konferenci o příspěvku policejních hlídek v řízení veřejného pořádku uvedl:

Otázka fantomatických přistání je již dlouho naší pozorností.
Jedná se o lodě migrantů, které uniknou kontrolám na moři, zejména ty z Tuniska.
V důsledku rozpadu ISIS - foreign fighters - zahraniční bojovníci, mohou používat migrační trasy, ale dáváme pozor.

Nevím jak to uklidňuje vás, ale budeme tedy přát policii, aby dávala opravdu velký pozor.
Pro informaci: Takovéto cesty podnikají už léta také Alžířané na malých loďkách na Sardínii.
Celou situaci těchto cest z Tuniska na Sicílii jsem publikovala, včetně videa policie, v tomto odkazu:

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=658099


Nová vlna přistání v Itálii: další Pákistánci, Bengálci a Indové ... na krmníku
V těchto dnech připlula loď se 49 nelegálními migranty. V pondělí v noci zachráněno jednotkou přístavní správy Roccella Jonica v Kalábrii. Tito přistěhovalci jsou z pákistánské, bengálské, libyjské a indické národnosti.

Zde je seznam těch, kteří se podíleli na této operaci, koordinovanou prefekturou z Reggio Calabria: státní policie, karabiníci, finanční policie, obecní civilní obrana, pobřežní hlídka, 118 - první pomoc, italský Červený kříž , Usmaf a jiná různá dobrovolná sdružení.
Kolik nás budou stát další nelegální migranti na krmníku? Cizinci budou umístěni v přijímacích střediscích v Kalábrii dle rozmisťovacího plánu ministerstva vnitra.

Německá Sea Watch 3 a vojenská španělská Santa Maria

Pár dní předtím naložila Sea Watch 3 ze dvou člunů na španělskou vojenskou loď Santa Maria něco přes 300 osob, která již naložila také jeden člun.

https://it.wikipedia.org/wiki/Classe_Santa_Maria


Santa Maria dovezla do přístavu Augusta 483 migrantů, pocházejících z těchto zemí : Guinea, Mali, Sudan, Nigeria, Kamerun e Pobřeží slonoviny.

Ve stejnou dobu byla v přístavu Portopalo di Capo Passero zachycena plachetnice z Turecka s 55 Pákystánci na palubě.

Španělská NNO loď OPEN ARMS zadržena, obviněna a propuštěna
Loď španělské neziskovky OPEN ARMS, byla 18.03.2018 zabavena, když dovezla do sicilského přístavu Pozzallo 218 migrantů, které předtím odmítla předat libyjské pobřežní stráži.
Státní zastupitelství v Catanii vydalo obvinění proti španělské nevládní organizaci ProActiva: kriminální asociace zaměřená na nelegální imigraci. Vyšetřování vedl prokurátor Carmelo Zuccaro.

Dne 16.04.2018 ovšem vyšetřující soudce Giovanni Giampiccolo nařídil propuštění španělské lodě. Ačkoli padlo obvinění, španělská loď zůstala ukotvena. Humanitáři ve skutečnosti porušili mezinárodní dohodu. Kodex chování, který ukládá ministerstvo vnitra a byl podepsaný španělskými humanitárními týmy, stanoví, že "nebudou bránit ve výkonu činnosti libyjské pobřežní stráži v teritoriálních vodách a nebo tam, kde jsou oprávněny svou činnost vykonávat ".
Místopředseda senátu Roberto Calderoli (Lega) se k tomu vyjádřil takto:

Pokud pro vyšetřujícího soudce v Raguse neexistují nutné údaje o pomoci při nelegální imigraci a při překládce migrantů z Libye , protože „neexistuje žádný důkaz o tom, že Libye dosáhla přijatelného systému na ochranu migrantů zachráněných na moři“ , pak to znamená, že od dnešního dne jsou všechny nevládní organizace oprávněny sem přivést desítky tisíc nelegálních migrantů, neboť Libye není bezpečná země, ale Itálie samozřejmě bezpečná je. Tímto rozhodnutím se dává obchodníkům s lidmi a lodím NNO „zelená“ a je to jako bychom řekli „prosím, klidně k nám vtrhněte“ ...

Neziskovka Sos Mediterranee, která křižuje středomoří s lodí Aquarius, na jejíž palubě je také posádka Lékařů bez hranic, veřejně vyjádřila radost nad propuštěním lodi OPEN ARMS.
Stejně radostně se vyjádřila neziskovka Jugend Rettet, kterou čeká v Trapani soudní přelíčení 23. dubna, kde se bude rozhodovat o jejich vloni zabavené lodi Iuventa.

Myslíte si, že to tuto španělskou neziskovku zastavilo? NE ! Z Barcelony již vyrazila jiná loď patřící této neziskovce, jmenuje se ASTRAL.

Jen pro informaci: veškeré lodě NNO, které číhají před libyjskými břehy patří NĚMECKÝM NEZISKOVKÁM, pouze JEDNA JE ŠPANĚLSKÁ !!!

Líbyjská pobřežní hlídka zachránila v prvním čtvrtletí roku 2018 zachráněno více než 4 000 migrantů.

Líbyjská pobřežní hlídka zachránila v noci ze 17 na 18. dubna 2018 u západního pobřeží 204 migrantů. Migranti byli přivezeni do Tripolisu a to s pomocí humanitárních organizací, jako je UNHCR, Mezinárodní organizace pro migraci - OIM a International Medical Corps. Podle oficiálních údajů libyjských úřadů bylo v prvním čtvrtletí roku 2018 zachráněno více než 4 000 migrantů.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 21.4.2018

Zdroj:

http://www.ilgiornale.it/video/cronache/tracciato-nave-ong-open-arms-1506949.html

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/migranti-sbarcati-pozzallo-sequestrata-nave-dellong-1506647.html

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/gip-dispone-dissequestro-open-arms-1516040.html

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/buonisti-e-ong-ora-fanno-festa-torniamo-salvare-i-migranti-1516156.html

http://www.stranieriinitalia.it/attualita/attualita/attualita-sp-754/libia-salvati-204-migranti-tra-cui-71-donne-e-10-bambini.html

https://www.youtube.com/watch?v=_0D1s6Vmcsk

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=659318&x=socialky_facebook_c