6. čvn, 2018

MONIKA PILLONI: Novinky z Itálie

3 x novinky z Itálie...

Jeden z nejznámějších finančníků a jeden z nejbohatších mužů na světě, ale také zastánce iniciativ liberálních politických forem v Evropě, George Soros řekl, že je „velmi znepokojen z ruského vlivu na Evropu a na novou italskou vládu“. Také politika Donalda Trumpa, je Sorosem považována za hrozbu pro celý svět, ale především pro Evropu.

Podnikatel maďarského původu, který nečekaně přijel do Trentu na poslední den akce, aby se zúčastnil debaty o budoucnosti Evropské unie, se nezměnil. Přímo napadl jak nově jmenovaného vůdce Ligy v klíčové roli Conteho vlády, tak i opětovně obvinil amerického prezidenta. „Nevím, jestli byl Salvini financován Moskvou, ale veřejné mínění by mělo mít právo to vědět,“ řekl.  Rázná replika ministra vnitra: „Nikdy jsem z Ruska nedostal ani jednu liru, euro nebo rubl. Myslím si, že Putin je jedním z nejlepších státníků a stydím se, že je do Itálie pozván takový bezohledný spekulant, jako je Soros“.

Soros řekl, že je velmi znepokojen z blízkosti nové vlády k Rusku a připomněl, že „se jedná o pozici, sdílenou oběma stranami, které tvoří vládu, obě jsou totiž pro zrušení sankcí vůči Rusku“. Putin, dodal Soros, se snaží ovládnout Evropu, nechce ji zničit, ale využít ji, protože má výrobní kapacitu, zatímco ruská ekonomika pod Putinem může využívat pouze suroviny a lidi. „Je to silná hrozba a jsem opravdu znepokojen, existuje těsný vztah mezi Matteem Salvinim a Putinem“.

 

Pro Evropu hrozba nepochází jen z východu. Dokonce i jeho historický spojenec přes Atlantik ohrožuje prosperitu  starého kontinentu. „Doufám, že Trump vydrží velmi málo, a že již ve volbách v polovině Trumpova prezidenství (midterm elections) demokraté budou mít většinu. Jeho politika je nebezpečná a ekonomice rozumí velmi málo. Hledal konflikt nejen s Evropou – ohledně otázky sazeb – ale také s Pekingem. Pak si ale uvědomil, že Čína je jediná mocnost, která mu může odolat a nyní se snaží uzavřít dohodu. Na úkor Evropy. Stejně tak vypovězení dohod s Íránem“ – řekl Soros z pódia Teatro Sociale di Trento – „uvádí v krizi nejen největší úspěch Baracka Obamy v zahraniční politice, ale také atlantické aliance“.Tentokrát se nedá říci, že na západní frontě není nic nového.

Stížnost proti pozvání Sorose na Festival ekonomiky

Sorosova účast byla pečlivě utajena, a tak se to na veřejnost dostalo pouze jeden den před začátkem vystoupení, které se konalo v neděli v 15:00 hod. Zřejmě se to tajilo kvůli obavám z nesouhlasu některých stran, spolků či veřejnosti a oprávněně. Kdo vyjádřil nesouhlas, byl například národní tajemník Lega Trentino Mirko Bisesti, který publikoval v novinách Secolo Trentino stížnost a vyzval k jejímu podpisu.

Bisesti (Liga): StÍžnost proti pozvání Sorose na Festival ekonomiky

„Vyzývám všechny představitele politických sil, kteří se neidentifikují se Sorosovou světskou a elitářskou myšlenkou, aby podepsali tuto stížnost“. To je to, co uvedl Mirko Bisesti, národní tajemník Lega Trentino, jakmile se dozvěděl o účinkování maďarského magnáta, amerického státního příslušníka George Sorose na 13. ročníku ekonomického festivalu v Trentu.

Bisesti připomíná, že toto ekonomické fórum mělo být událostí, kde se má hovořit o ekonomice a finančnictví objektivně a nestranně. V tomto ohledu dodává: „Je urážlivé, že na festival věnovaný robotice a technologii, bude jako čestný host pozván Soros, hlava a symbol globalizační elity“.

George Soros je maďarský podnikatel a aktivista, který se v roce 1992 stal smutně známý tím, že díky neetickým finančním operacím podpořil devalvaci libry šterlinků a italské liry, aby tak přišel k obrovským ziskům. Jeho eticky diskutabilní finanční chování je v centru široké mezinárodní debaty.

Bisesti připomíná, že George Soros je také zakladatelem Open Society Foundations, nadace, která působí v oblasti financování migrace. To je důvod, proč tajemník ligy Trentino definuje magnáta jako komplice invaze.

Evropa prochází velmi delikátním obdobím změn

Jedním z nejdůležitějších aspektů tohoto období je v nejbližší době jednání o reformě dublinského nařízení. Mnoho politických stran a veřejnosti očekávalo oficiální vyjádření nové italské vlády (která se málem nekonala). Naděje, že se italská vláda postaví proti Dublinské dohodě, naplnila očekávání.

Senátor Matteo Salvini, lídr Ligy a ministr vnitra v jedné osobě, dva dny po slavnostní přísaze nové vlády, tedy v neděli 3. června při návštěvě Sicílie z hotspotu v Pozzallo vydal prohlášení, že italská vláda reformě dublinského nařízení a nové azylové politice řekne NE. Je třeba v EU znovu přepracovat migrační dokumentaci.

V tomto videu Salvini dále hovořil o migrantech a Tunisku: „Budu mluvit s mým tuniským protějškem. Je to svobodná a demokratická země, kde nejsou války, epidemie, hladomory a která nevyváží džentlmeny, ale často a ochotně vyváží odsouzence. Mimo toho, že je nutno snížit počet příjezdů, je také potřeba zvýšit počet vyhoštění. Minulý rok se nám podařilo vyhostit nebo na hranicích vrátit pouze 7 000 imigrantů. Jestliže to půjde dál tímto tempem, tak nám to bude trvat celé století. Musí se otevřít centra pro vyhoštění v každém regionu. Nutné a důležité jsou dohody se zeměmi, odkud tito migranti přicházejí, a hlavně je nutné přepracování dohod o úloze Itálie v Evropě. Tento týden na sjezdu ministrů vnitra evropských zemí řekneme NE reformě dublinského nařízení. Toto nařízení by ještě vice zatížilo náš systém. Dokonce i Merkelová řekla, že jsme v tom byli ponecháni sami, a to už je něco... Je to nařízení, které odsuzuje středomořské státy – Itálii, Španělsko, Řecko, Kypr a Maltu – k tomu, aby v tom zůstaly sami".

Zdroj: 

http://www.repubblica.it/politica/2018/06/03/news/salvini_in_sicilia_migranti-198043546/

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=665480&x=socialky_facebook_c

http://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2018/06/03/migrantisalvini-no-a-riforma-dublino_9c68a431-1e45-49b3-bd15-cb684047b678.html

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/George-Soros-osobne-vyhlasil-klatbu-nad-novou-vladou-Italie-Jenze-obratem-prisla-podobne-razna-odpoved-538619


 

Repatriace v Itálii začala: Salvini vyhostil prvního migranta do země původu

Italský ministr vnitra Matteo Salvini v pondělí - pouze pár dní po složení přísahy - vyhostil prvního migranta do země původu. Je to 49. vyhoštění v roce 2018. Od roku 2015 je to 286 vyloučení ze země kvůli náboženskému extremismu

Egypťan vyloučen kvůli islámskému extremismu

Repatriace do Egypta

Egyptský státní příslušník, byl vyloučen ze země za to, že působil v prostředí blízko islámského extremismu

Zatčen v roce 2014 za trestný čin spolčení ke spáchání trestného činu, jehož cílem je podpora ilegální imigrace. V roce 2016 se 32 letý egyptský občan vyznamenal jako vedoucí sdružení vězňů oddaně šířících myšlenku radikálního islámu a hledající konvertity patřící k vězeňské populaci. Profil extrémisty byl také potvrzen následnými aktivitami informačního vyšetřování.

Z těchto důvodů byl v pondělí ráno propuštěn, byl okamžitě vyloučen a repatriován přímým letem z Říma do Káhiry a to na základě dekretu vydaného prefektem v Trapani.

Byl to 49 případ v roce 2018 (od 1. ledna 2015 do dnešního dne 286 případ), kdy bylo kvůli náboženskému extremismu provedeno vyloučení osoby s doprovodem do země původu.

Zdroj:

http://www.interno.gov.it/it/sala-stampa/comunicati-stampa/espulso-egiziano-legami-ambienti-dellestremismo-islamico

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=665623&x=socialky_facebook_c


Sériový násilník z Gambie: zaútočil na 15letou dívku a na vysokoškolačku

Itálie: Sériový násilník ani ne před týdnem opustil vězení (San Vittore - Milán) a už se z něho stal sériový agresor, napadající ve městě Pavia dívky za účelem sexuálního zneužití.

Sériový násilník z Gambie

zaútočil na 15letou dívku a na vysokoškolačku

Jedna z jeho má obětí 22 let a druhá 15

Policie zadržela migranta - bezdomovce, původem z Gambie (21 let) a to několik dní poté, co byl propuštěn z vězení v Miláně, kde byl zavřený za trestné činy proti majetku. Tento migrant od čtvrtka do soboty děsil občany v Pavii. V tento moment je 21letý Gambian opět zadržen – je ve vazbě za dvě epizody pokusu o sexuální násilí a zranění.

ÚTOK NA VYSOKOŠKOLAČKU

Všechno začíná v noci ze čtvrtka na pátek, kdy se 22letá studentka sama vrací na vysokouškolskou kolej na okraji Pavie. Afričan ji napadne, osahává ji na intimních částech, ale ona se mu dokáže vytrhnout a utéct. Gambijec se však nevzdává a pouští se do pronásledování a brzy ji dohoní: ona naštěstí zareaguje a je schopna se zachránit uzavřením vstupní brány a křikem o pomoc. V ten moment se dal agresor na útěk.

Dívka byla převezena na pohotovost, kde je lékaři ošetřena: utrpěla několik zranění a psychické trauma, ale i přes to byla schopna dát policii přesný popis jejího útočníka.

ÚTOK NA NEZLETILOU

V pátek se Gambijec vrátí zpět do útoku: v devět večer, v centru města, napadne 15letou dívkou, která právě vyšla ven z domu a ohmatává jí. Ta ho kopla, uvolnila se ze sevření a zachraňuje se utěkem. Gambijec je policií zatčen na náměstí - Piazza della Vittoria a díky popisu od vysokoškolačky ho okamžitě poznají. Zavolají tedy první oběť na policejní stanici, která bez váhání potvrzuje: „Ano, on je ten muž, který mě večer napadl.”

Útočník se nyní nachází ve vazbě ve věznici města Pavia a to na základě obvinění ze sexuálního napadení s přitěžující okolností a za zranění.

https://www.ilgazzettino.it/italia/cronaca_nera/pavia_violenza_sessuale_ragazze_gambia_palpeggia-3775893.html

Známe mnoho cizinců pocházejících z různých koutů světa, kteří se chovají dobře a přizpůsobí se způsobu života v hostitelské zemi. Ale to je důkaz toho, že integrace je věc individuální a nikoliv globální - to řekl ve více případech i senátor Toni Iwobi, který je původem z Nigerie. Legálnost a stejná pravidla pro všechny jsou zárukou fungující společnosti.

Zde se dostáváme například k případu Tunisanů o kterých mluvil ministr vnitra Matteo Salvini, kteří jsou na útěku a nebo kriminálníci právě propuštěni z vězení a snaží se dostat nelegálně do Itálie. Zde chci upřesnit, že mluvím o mediálním případu, který se týká se pouze těch určitých osob, zatčených policií ... v tento moment je v italském vězení zadrženo celkem 2000 Tunisanů. Po tomto veřejném prohlášení, které učinil Salvini v neděli, se někomu v Tunisku nelíbilo co bylo řečeno, ale bylo to špatně pochopeno a vše se vyjasnilo.

V tento moment platí s Tuniskem bilatelární dohoda, že je možné letecky repatriovat do Tuniska týdně až 80 nelegálních tuniských migrantů.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 6.6.2018

Zdroj: 

https://www.ilgazzettino.it/primopiano/esteri/tunisia_migranti_ambasciatore_italiano_salvini_galeotti-3775810.html

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=665692&x=socialky_facebook_c