4. zář, 2018

MONIKA PILLONI: Sifilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

Laura Boldrini chce založit novou stranu: ListaUnitariaEuropea.

Akronym je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis. Informoval o tomdnes Giuseppe De Lorenzo v deníku il Giornale.

Salvini na svém Fb profilu okomentoval tuto zprávu slovy:

To zní slibně :-)

Ideově silně proimigrantská a zřejmě ještě dnes rozvášněná z manifestace na náměstí v Miláně proti Orbanovi a Salvinimu, vyzvala levicové síly, aby se v příštích evropských volbách utvořilo sjednocení pod jediným symbolem . Výzva platí např. pro členy Demokratické strany (PD), Possibile, Leu, Articolo Uno a pro další soudruhy ...

Video. Milán, 28.08.2018 - Manifestace proti návštěvě Orbána u Salviniho. Laura Boldrini a další vítači ze stran italské levice, nelegální migranti a sociální centra: všichni pěkně spolu v jedné tlupě.

https://www.youtube.com/watch?v=ozThJZ56Y0Y

L. Boldrini napsala osobněprvního září na sociální síťvýzvu k založení LUE:

Laura Boldrini na twitteru:

Faktem je, že zkratka "LUE" ve zdravotnictví označuje vše kromě příjemných pocitů. Encyklopedie Treccani vysvětluje, že termín pochází z latinského lues, což znamená "nemoc, mor, epidemii, nákazu". V jazyce lékařů a zdravotních sester je na druhé straně synonymem syfilis, - nepříjemné, sexuálně přenosné onemocnění. Obrazově řečeno má analogickou spojitosti ke slovům : mor, veřejná kalamita a neštěstí.

Jak se to tak říká ... NOMEN OMEN?

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 4.9.2018

Zdroj: 

https://pilloni.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=677447&x=socialky_facebook_c