16. zář, 2018

MONIKA PILLONI: Církev slíbila, že se postará o imigranty, ti utekli v autobuse neziskovky...

Česko-italská blogerka a aktivistka italského vládního hnutí Liga Monika Pilloni s odvoláním na italské zdroje popsala, jaké „radosti" s sebou do Itálie přinesli uprchlíci. Přinesli s sebou nemoci. A navíc je šíří po Evropě, protože lidé z lodi Diciotti, které Itálie přijala po tlaku z EU, se rozprchli. A katolická církev, která se měla o migranty starat, má prý pro jejich útěk pochopení...

V závěru srpna pustila Itálie na svou půdu asi 150 migrantů z lodi Diciotti. Převážně šlo o Eritrejce. Katolická církev slíbila, že se o většinu z nich postará. Část z nich převzala Albánie a Irsko. Italský ministr vnitra Matteo Salvini oznamoval tehdy světu, že italského daňového poplatníka to nebude stát ani cent. Monika Pilloni svým českým čtenářům oznamuje, že katolická církev selhává. Migranti se jí rozutekli.

Z jezuity řízeného střediska pro migranty prý uteklo celkem 53 osob, dalších 17 uteklo z jiných zařízení. Stojí za pozornost, že katolická církev má prý pro jejich počínání pochopení. „V il Giornale bylo 5. září psáno, že Otec Camillo Ripamonti, prezident Centra Astalli, je přesvědčen, že těch 40 migrantů, prvních utečenců pocházejících z lodě Diciotti, mělo své důvody. Obhajoval je také tím, že mají právo na svobodu pohybu," napsala Monika Pilloni. Část z migrantů utekla v autobuse pronajatém neziskovou organizací. Zdá se, že se migranti snaží dostat do Francie.

Blogerce přijde zvláštní, že migranti, kteří údajně trpí hlady a strádají tak, jako málokdo na světě, pohrdli pomocí, kterou jim nabídla katolická církev a raději utíkají dál do Evropy. Ministr vnitra Matteo Salvini před tím podle blogerky varoval, ale nikdo ho neposlouchal. Na jeho slova však došlo a to prý dokazuje jedno jediné - že obhájci imigrantů mají zase jednou na triku obrovský trapas. „Ale teď  bohužel zákon říká, že ve dne mají právo se volně pohybovat, takže se prakticky nedá nic dělat. Dá se pouze konstatovat obrovský trapas všech takzvaných pravdoláskařů," napsala doslova Pilloni.

Trapas je to prý o to větší, že migranti šíří po Evropě nemoci. Pilloni připomíná informace, že někteří z uprchlíků jsou nositeli tuberkulózy a když utečou, šíří tuto nemoc dál po Evropě.

PODROBNOSTI V ITALŠTINĚ ZDE

Politik Ligy Roberto Ciambetti prohlásil, že většina případů nákazy se nachází u mimoevropských a z velké části nelegálních migrantů, kteří zřejmě nechápou nebezpečí jejich situace. Podle Pilloni to potvrzuje, že obyčejné Evropany dnes ohrožuje hloupá imigrační politika evropských politiků.

„Občané nesou následky nechutné politiky (kde si někdo na imigračním byznysu pěkně nahrabal). A to nejen z hlediska ekonomického, ale také sociálního a zdravotního. Jen v oblasti Vicenza, dle registru z roku 2015, bylo nakažených 16 osob. Dnes se seznam v této oblasti zvýšil na 40 zaregistrovaných případů nákazy," uzavírá Monika Pilloni, která je  členkou a aktivistkou hnutí Liga.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 16.9.2018
 
Zdroj: