10. dub, 2019

MONIKA PILLONI: „Směrem k Evropě zdravého rozumu!"

Národy zvedají hlavu „Směrem k Evropě zdravého rozumu!" to je název konference konané v hotelu Gallia v Miláně pondělí 8. dubna...
 
Předseda Ligy, senátor, ministr vnitra a vícepremiér vlády - Matteo Salvini - představil exponenty pro každou z dalších tří suverénních skupin, které jsou v současné době v Evropském parlamentu:  Matteo Salvini (Lega - ENF) - Jörg Meuthen (Alternative für Deutschland - EFDD)  - Olli Kotro (The Finns Party - ECR) - Anders Vistisen (Dansk Folkeparti - ECR). Název konference se objevoval na obrazovce za reproduktory, nad vlajkami čtyř zemí, střídavě v němčině, dánštině, finštině a italštině.
 
Salvini přivítal přítomné hosty  a začal svůj úvod s tím, že byl pověřen jako mluvčí reprezentovat  všechny historicky spojenecké hnutí Ligy (ENF) a oznámil, že se rozšiřuje komunita - rodina a  vzniká nový evropský sen , jelikož pro mnoho občanů a mnoho národů je dnešní Evropská unie noční můrou. 
 
Dále řekl: "Snažíme se navrátit do centra zájmu práci, rodinu, bezpečnost, ochranu životmního prostředí, budoucnost mladých lidí ...   uskutečňujeme to s hnutími, která jsou alternativou  oproti těm, kteří vládli v Evropě v posledních desetiletích. Dnes se tato naše rodina rozšiřuje a zahrnuje i hnutí, s nimiž jsme nikdy nespolupracovali. Samozřejmě, že máme rozdíly - zakládáme si  na identitách, tradicích,  historii a jazyku. Pro mě osobně se tento evropský sen odvíjí od ústavních dohod, například od Maastrichtské smlouvy" ...
 
"Evropa dává smysl, pokud uznává identity, historie, kultury, ale pokud má být Evropská unie unifikovanou myšlenkou založenou na finančním byznysu a o pouhém ekonomickém uvažování, tak to není sen, ale noční můra. V pondělí 08. dubna do Milána přijeli přátelé z Dánska, z Finska, z Německa a do 26. května budou přidáni další," řekl mimo jiné Salvini a dodal: "Naším cílem je konečně být silou vlády a změnou v Evropě, abychom přinesli novou lymfu,  novou krev,  novou naději a nový sen.  Jsme připraveni budovat budoucnost. Začínáme tuto cestu, která zachrání Evropu. Ti, kdo pohřbívají evropský sen, jsou byrokraté, dobročinci a bankéři, kteří vládnou Evropě již příliš dlouho. My chceme navrátit vládu Evropy národům a já děkuji těm, kteří nám s tím pomohou."
 
Zde připojuji odkazy na Fb stránku Mattea Salviniho, kde probíhal streaming v italštině, angličtině a němčině, zde si můžete také poslechnout projevy hostů. 
 
 
VIDEO kde po skončení konference odpovídá 
Jörg Meuthen (Alternative für Deutschland - EFDD) a jsem v něm i já:   
 
 
Co odpovíte k otázce obvinění z antisemitismu adresované vaší straně ?
 
Že je to  pohádka. Nejsme absolutně antisemitští. Jsme přátelé Izraele. Máme skupiny Židů v AfD.  V mé straně není žádný antisemitismus. 
 
A odsuzujete nacismus ? 
 
Samozřejmě. Vy znáte někoho kdo neodsuzuje nacismus? Je velmi málo lidí tohoto typu a jsou opravdu šílení, naprosto šílení a my s těmito lidmi nechceme mít nic společného. 
V evropském parlamentu je vaše strana v aleanci s Hnutím 5 hvězd (M5S). 
 
Co se stane po Evropských volbách 26. května a co si myslíte o M5S ?  
 
My respektujeme a pracujeme dobře s M5S ve skupině EFDD, kde jsme nyní. Ale je jasné, že tato skupina  po  evropských volbách 26. května skončí, protože například očekáváme, že Británie opustí Evropskou unii a právě oni jsou největší skupinou v této koalici. Pracujeme na této nové koalici, kterou jsme  prezentovali zde v Miláně.  
 
255 novinářů a kameramanů z toho 80 cizinců, 120 různých medií z toho 49 cizích:
 
La prima conferenza programmatica internazionale “Verso l’Europa del Buonsenso! - Towards a Common Sense Europe!” che si è svolta oggi a Milano ha ospitato 255 giornalisti e cineoperatori, di cui 80 stranieri. In totale le testate presenti sono state 120 tra cui 49 estere. I Paesi rappresentati sono Francia, Austria, Germania, Uk, Usa, Turchia, Svizzera, Spagna, Ungheria, Giappone, Olanda, Rep. Ceca, Messico, Slovenia, Russia, Danimarca, Finlandia. Le maggiori testate presenti:
 
AFP Agence France Presse
APA (Austria)
ARD Germania
Associated Press
Bloomberg
CNN
Daily Express Online
Der Spiegel
Deutschland-Kurier
DHA - NTV Turchia
Die Zeit
DPA
El Economista
ETB
Euronews - NBC News
Financial Times
France 3 - France 5TV
La Vanguardia
Le Figaro
Le Temps
MF Dow Jones
MTVA TV (Ungheria)
NHK Giappone
NOS Nieuws (Olanda)
ORF - Radio tv (Austria)
Politico EU
Radio France
RaptorTV (rep Ceca)
Reforma (Mexico)
Reuters
RSI Svizzera
RTL Ntv (Germania)
RTS Svizzera
RTV Slovenija
Ruptly.tv
Russia24
TAZ (Germania)
The Asahi Shimbun
The Daily Telegraph
The Economist
The Guardian
The National UK
The New York Times
The Times (UK)
TV2 Danmark
 
Autor: Monika Pilloni, Miláno, Itálie, 10.4.2019