9. pro, 2019

MONIKA PILLONI: Itálie: Migranta z Nigerie obvinila Češka s mentální retardací. Nikdo ji nehledá?

Během týdne vyplynulo na povrch několik nových skutečností...

Minulý týden v Itálii způsobila rozruch zpráva o mladé dívce české národnosti, kterou měl od 19 do 30 listopadu držet v zajetí jeden migrant z Nigérie.

Původní zprávu, kterou publikovalo mnoho předních italských deníků minulé pondělí, uvidíte v předchozím článku a také zde.

Jednalo se o případ, který se stal v ubytovacím zařízení pro žadatele o azyl v městečku Tribano v okresu Padova, kde měla být 22letá N.N. (dle jejích slov a udíní na policii) po celou dobu znásilňována a týrána.

Zodpovědný pracovník za tuto přijímací strukturu je Lorenzo Boscato byl prý rozhořčen a tvrdil, že o ničem nikdo nevěděl. Nevěděl o 11 denní přítomnosti cizího člověka? Tato neziskovka Edeco, jejíž vlastník je Simone Borile, je namočena do různých vyšetřování, také v souvislosti s vyšetřovaním ex zástupce prefekta Padovy (Pasquale Aversa) kvůli podvodům, vyzrazení tajných údajů, korupce atd.

Odkazy na internetu a šokující zjištění
V době, kdy článek v Itálii vyšel, tato Češka již odjela do Francie za kamarádem, co zavolal pomoc – to mi to bylo řečeno, když jsem zkontaktovala kompetentní osobu přes bezpečnost a imigraci, abych nabídla v rámci svých možností případnou pomoc a tak to napsal i krajský deník Gazzettino. Tato chování mě celkem převapilo a tak jsem se večer po publikaci článku dala do pátrání na netu a Fb. Bylo celkem lehké najít odkazy na „pravděpodobnou oběť“ na Fb Nigerijského migranta, protože jeho jméno bylo zveřejněno a mít důvod pochybovat o dynamice faktu, týkající se tohoto vážného případu …

V jiném aspektu je to totiž ještě mnohem horší – jedná se totiž o dívku trpící mentální retardací. Nikdo ji nehledá? Nikdo za ni neručí?

Nalezla jsem dva odkazy z března minulého roku – Český rozhlas a Frekvence 1, kde byla zveřejněna „výzva Policie ČR na pomoc při pátrání po dívce trpící mentální retardací, která je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity.“ Bylo mi jasné, že musí jít o stejnou osobu – oběť a nejsem jediná, kdo na tuto skutečnost přišel. Mimo reportérů a jiných osob v České republice, kteří po tom pátrali po vydání mého prvního článku, na stejnou věc přišli také jeho obhájci Marco Cinetto a Stefano Corbo. V této době se dívka N.N. nenachází na seznamu policií hledaných či pohřešovaných osob.

Podotýkám, že i kdybych mohla, já zde nepublikuji identitu, ale pouze to co je publikováno v italských denících včetně fotek, které se tam vyskytují, držím se pouze tisku.

Pokračování zde:

https://monikapilloni.wordpress.com/2019/12/08/italie-migranta-z-nigerie-obvinila-ceska-s-mentalni-poruchou-nikdo-ji-nehleda/

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 9.12.2019