11. pro, 2019

MONIKA PILLONI: Že Nigerijec v Itálii znásilňoval Češku? Důkazy notně zeslábly

Dne 26. listopadu dívka publikovala své foto s obviněným v romantickém objetí a druhý den na to i zpáteční jízdenku do Prahy – tedy v době, kdy měla být týrána a držena v zajetí...

Jak jsem už informovala na svém blogu, podle prvních zpráv se zdálo, že Nigerijec v Itálii znásilňoval a týral Češku, kterou deset dní věznil. Případ se však vyvíjí dál. Ve dvou nejčtenějších denících v oblasti, kde se případ odehrál (il Gazzettino a il Mattino) se píše, že údajná oběť – 22letá Češka – zmizela a vypadá to, že vůbec neodjela do Francie, jak 30. listopadu prohlásila na policii v městečku Tribano. Při své vpovědi tehdy tvrdila, že byla od 19. listopadu násilně zadržována, týrána a znásilňována. Podle vyšetřovatelů je prý pravděpodobné, že by se mohla vrátit do Česka, ale v každém případě nebude vynechána žádná stopa. Vyšetřování stále pokračuje a policie se snaží tuto dívku vystopovat z důvodu pokračování v důkazním řízení. V rámci tohoto řízení je nutno prokázat, kde přesně se dívka zdržovala od 18. do 30. listopadu. Z pátrání a výslechu obyvatel ze sousedství domu, kde neziskovka Edeco Afričany ubytovává, totiž vyšlo, že ji nikdo v té době neviděl.

Nalezena byla polonahá v uzamčené místnosti

V tomto kontextu připomínám, že 30. 11. 2019 místní policie vtrhla do bytového domu pro migranty a to na základě její žádosti o pomoc, zaslanou přes whatsapp kamarádovi do Francie, který její zprávu přeposlal na číslo mezinárodní policie. Dvaadvacetiletá N. N. byla vystopována přes mobil, ze kterého zaslala zprávu. Nalezena byla polonahá v uzamčené místnosti bytu, kde byl ubytován Nigerijec, přestože tvrdil, že tam nikdo není. Policie ho okamžitě zajistila. Následně bylo zjištěno, že řád v tomto ubytovacím zařízení jakékoliv návštěvy zakazuje.

Obhájci v akci

Během týdne se tento případ nečekaně vyvinul a to na základě šetření Nigerijcových obhájců (Marco Cinetto a Stefano Corbo), kteří dle jména a příjmení oběti našli přes internet důkazy, které znevěrohodnily výpověď oběti násilí. Stalo se tak na základě odkazů na FB, kde 26. listopadu tato dívka publikovala svoji fotografii s obviněným v romantickém objetí a druhý den na to i zpáteční jízdenku do Prahy – tedy v době, kdy měla být týrána a držena v zajetí. Dále se přišlo na odkazy z března minulého roku, kdy byla zveřejněna „výzva Policie ČR na pomoc při pátrání po dívce trpící mentální retardací, která je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity.“ Na základě výše uvedených informací soudce v pátek 6. prosince povolil vyšetřování Nigerijce na svobodě a propustil ho za podmínek, že se bude třikrát týdně hlásit na policii ve městě Tribano a má zákaz přiblížit se k 22leté N. N. Obhájci následně podali žádost, aby i tato omezení byla zrušena.

Autor: Monika Pilloni, Itálie, 11.12.2019

Zdroj:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Monika-Pilloni-Ze-Nigerijec-v-Italii-znasilnoval-Cesku-Dukazy-notne-zeslably-606545?