21. čvc, 2018

DĚJINY OKEM ALTRIGHT.CZ: Nelson Mandela – z teroristy & vraha světcem & hrdinou

Není na světě příliš osobností, o kterých by se tolik lhalo, falšovalo a manipulovalo jako o
Nelsonu Mandelovi, jehož strašlivé dědictví rasistického apartheidu, vraždění bílých a násilí na černých dělníci zaměstnaných bělochy, nyní přežívá v chudnoucí a rozvrácené Jihoafrické republice...

V zemi, kde od Mandelova puče vládne jeho strana Africký národní kongres jako absolutní státostrana s podporou odborových svazů a různých ultralevicových soldatesek. Podívejme se na tvůrce černošského apartheidu a duchovního otce černého rasismu v Africe.

Mandela se narodil 18. července 1918 v kapské oblasti jihoafrické provincie Britského
impéria jako Rolihlahla Mandela. Mandelovi předci pocházeli z řad místní aristokracie. Byl honákem, ale v sedmi letech ho matka poslala do školy metodistické misie, kde začal studovat. Tam taky přijal jméno Nelson. V mládí Mandela vnímal kolonialismus jako prospěšný Africe, protože přinesl průmysl, vzdělanost, infrastrukturu a civilizaci. Za druhé světové války aktivně podporoval Britské impérium. Po vysokoškolských studiích, ze kterých byl vyhozen pro politické aktivity, se účastnil několika setkání Jihoafrické komunistické strany, ale jako metodista a rasista, odmítl vstoupit do strany. Prohlásil, že boj v Jižní Africe je rasovým, nikoliv třídním bojem.

Ve svobodných a demokratických volbách 1948 zvítězila Národní strana, která začala
zavádět zbytečné restrikce vůči černochům. Ty vyprovokovali řadu místních k radikalismu, včetně Nelsona Mandely. V té době už byl řadu let aktivní uvnitř Afrického národního kongresu, strany, do které vstoupil na začátku 40. let, a do jejíhož vrcholného vedení se dostal v roce 1950. V prosinci 1951 se stal vůdcem mládežnické ligy ANK a o rok později definitivně přijal marxismus a usmířil se s komunisty.

Mandela se snažil ztotožnit s Ghándím, ale většina jeho projevů a demonstrací skončila
násilnostmi a nepokoji, kvůli kterým se dostal do vězení. Mučednictví Mandely a jeho soudruhů vedlo k raketovému nárůstu popularity ANK a rozšíření, až na 100 tisíc členů. Po neúspěších
s mírumilovnou cestou se rozhodl přijmout cestu ozbrojené marxistické guerilly a hledal spojence v maoistické Číně. Tehdy taky svolal tzv. Kongres lidu, kde vyhlásil šílené a ničivé cíle jako je znárodňování.

V březnu 56 byl Mandela vyhnán z Johannesburgu a do roku 1961 byl souzen pro
vlastizradu. Téhož roku převzal vedení nad paravojenskou teroristickou formací „Kopí národa“, která byla inspirována Fidelem Castrem. Její ideová základna vycházela z maoismu a prací Che Guevary. Mezi zakládajícími členy byli především komunisté bílé pleti, tehdejší sluníčkáři. V roce 1962 odcestoval Mandela do Etiopského císařství, kde získal výcvik pro guerillový boj. Za zradu, terorismus, podněcování k nepokojům a stávkám a násilnostem, byl Mandela a vůdci „Kopí národa“ odsouzeni do vězení. Mandela skončil ve vězení na třicet let. Úmyslně ze sebe dělal mučedníka, když v roce 1985 odmítl nabídku státního prokurátora, aby se zřekl ozbrojeného boje výměnou za svobodu.

V polovině roku 1989 padla vláda Pietera Willema Bothy a nastoupil de Klerk, který se
rozhodl pomoci Mandelovi, propustil Mandelu, ukončil éru pořádku a řádu v Jižní Africe, zavedl
absolutní demokratizaci a umožnil Mandelovi nastoupit k moci. Za to získal společně s Mandelou Nobelovu cenu míru. Pád starých pořádků přinesl jen násilnosti, korupci, chaos a vraždy, zatímco Mandelova manželka Winnie rozkrádala majetek a státní peníze. Jeho předchozí manželství se rozpadla kvůli jeho nevěrám a teroristické činnosti. Od doby Mandelovi vlády prudce stoupla kriminalita, rozšířil se děsivý fenomén „léčby leseb“ pomocí znásilnění, narostl počet nemocných HIV/AIDS a do země přišli milióny Afričanů z chudších zemí, kteří zvýšili kriminalitu, moc narkoterorismu a ve stejné době vyhnali všechny vzdělanější, schopnější a talentovanější Jihoafričany bílé i černé barvy pleti. Čtvrtina Jihoafričanů se přiznala, že někoho znásilnila, 12% dokonce k opakovanému znásilnění. Každých pět hodin zmizí v Jižní Africe jedno dítě, každou hodinu jsou zavražděni dva lidé v Jižní Africe, v roce 2001 bylo pravděpodobnější, že Vás Jižní Africe někdo zavraždí, než že se vybouráte v autě. Bývalý ministr vnitra Charles Nqakula prohlásil, že když se opozičním poslancům nelíbí současná situace v Jižní Africe, mají emigrovat. Pokud chcete v Jižní Africe žít v bezpečí, musíte mít vlastní ochranku.

Takové je dědictví Nelsona Mandely. Stejně jako se odhalují sochy Karla Marxe, který
zavraždil sto miliónů lidí svým učením, tak je oslavován i Nelson Mandela, který přivedl Jižní Afriku do chaosu a úpadku. Jakkoliv mohla být Mandelova kritika oprávněná, restrikce Národní strany nesmyslné a extrémní, Africký národní kongres a Mandela přivedli Jižní Afriku do horšího zlořádu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.7.2018