2. pro, 2017

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Nižší daně v Trumperice.

Americký lid, američtí zaměstnanci a podnikatelé nyní dosáhli velkého vítězství, když se Donaldu J. Trumpovi podařilo protlačit reformní daňový balíček, který má ulehčit finanční postavení střední vrstvě utiskované vysokými daněmi Demokratů. Tato reforma zjednoduší a sníží řadu daní, které okrádají Američany a jdou na podporu imigrace, gender studies, ultralevicových univerzit a podobných nesmyslů.

Mimo jiné bude zrušena dědická daň (poplatníkům zůstane 20 miliard dolarů v kapse!), podniková daň se sníží z 35% na 20% (oproti očekávanému kompromisu 25%), přechodné i trvalé snížení různých spotřebních daní, zároveň to přinese i zrušení, některých daňových výjimek, zejména pro zahraniční korporace. V konečném důsledku zůstane v kapsách daňových poplatníků, podniků a střední vrstvy 1,5 biliónu dolarů (v průměru 5,000 dolarů na osobu!). To pomůže k růstu HDP a během následujících 10 let tato daňová reforma přidá, až 1% růstu HDP k původnímu očekávání. Dalším důležitým prvkem je redukce papírování daňových přiznání na jediný list papíru, zrovnoprávnění daňových výjimek a třísazbová daň z příjmu.

Zákonný balíček prošel poměrem 227 ku 205 kongresmanů, přičemž 13 republikánských kongresmanů zradilo své voliče a v senátu to prošlo 51 ku 49 hlasům, tam zradil jeden senátor republikánů.

Ultralevičácká média už útočí na to, že balíček sníží daně bohatým a ignorují fakt, že čtyřčlenná rodina na daňové reformě ušetří ročně 59 tisíc dolarů! Křičí, jak to zvýší státní dluh, ale nejde snad o dluh státu, ale o život občanů a to nemluvíme o faktu, že dluhy zvyšovala hlavně demokratická levicová administrativa.

Donald J.Trump se nebude lísat k islámofilním Britům.

Po tvrdých útocích Theresy May (mimochodem prohlašující, že britská muslimská komunita je mírumilovná a zákona dbalá, vystavená pravicovému teroru!!!) a kritice britských levičáků se Donald J. Trump rozhodl zrušit svou návštěvu ve Velké Británii na Nový rok. Donald J.Trump byl vystaven útokům za to, že sdílel záběry islámského teroru páchaného na nevinných. Neudělal nic nezákonného a špatného, jen varoval veřejnost před terorem islámu a využil k tomu informace zprostředkované britskými patrioty. My jsme rádi, že Donald J. Trump zrušil svou návštěvu Velké Británie, a že tak potrestal Británii za její politickou korektnost.

Nové sankce na Severní Koreu.

Po posledním raketovém testu spáchaném severokorejským režimem 28. listopadu, kdy se ukázalo, že jeho nová raketa Hwasong-15 dokáže zasáhnout, kteréhokoliv území Spojených států amerických. Je sice extrémně nízká pravděpodobnost, že by prošla protiraketovým štítem a dokáže nést jen kilotunovou nálož, která by zničila a zamořila území jen o velikosti Starého Města, ale přesto může ohrožovat hraniční oblasti USA jako je Guam a Havaj. Pro Severokorejce je to pokrok, který musel zákonitě přinutit presidenta Trumpa jednat.

Donald J.Trump se obratem spojil se svým čínským protějškem. Si Ťin-pching , kterému už taky pomalu dochází trpělivost s KLDR, ale nemůže si dovolit nechat ji padnout, slíbil Američanům po restartu vztahů během návštěvy Donalda J.Trumpa, podporu v otázce KLDR. Slíbil i to, že bude vyvíjet diplomatický a ekonomický nátlak na KLDR. Donald J.Trump oznámil, že v souvislosti s tím budou uvaleny na KLDR další, zejména finanční, sankce.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.12.2017