8. led, 2018

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Konec milodarů teroristům / Korejská jednání / Bannonova omluva

Konec milodarů teroristům.

President Donald J. Trump se rozhodl ukončit financování teroristických režimů v Pákistánu a „Palestině“, kam byly po celé roky vyhazovány těžce vydřené peníze amerických daňových poplatníků. V případě Pákistánu jde o zmrzačení 225 miliónů dolarů (5,4 mld. Kč) vojenské pomoci. V případě „Palestiny“, která údajně podle levičáckých aktivistů nedostává žádnou pomoc od Američanů, to je dokonce 300 miliónů dolarů. Již dříve sněmovna reprezentantů doporučila seškrtat tuto pomoc, protože místo na humanitární účely jde na vyplácení sociálních dávek rodinám teroristů a vrahů. V případě obou zemí si Donald J. Trump stěžuje na nedostatek ochoty. U Pákistánu na nedostatek ochoty bojovat s Talibanem a jeho spojenci a u „Palestiny“ na neochotu jednat se Státem Izrael a ukončit agresivní výpady proti Izraeli. Již včera bylo pozdě na ukončení veškeré pomoci těmto státům a pseudostátům, ale konečně se k tomu Američané rozhoupali.

Korejská jednání.

Donald J.Trump vítá významný úspěch své korejské politiky, a sice zahájení nových rozhovorů mezi Korejskou republikou a severokorejským režimem. Označuje to za výsledek tlaku, který na Pchjongjang vyvíjel, ale nejen na něj. Trumpova silná zahraniční politika, vliv a zlepšení vztahů s Čínou přiměli právě i samotnou Čínou k tomu, aby posílila svůj tlak na severokorejský režim prostřednictvím omezení dodávek železa, strojů a ropy do KLDR. Díky Donaldu Trumpovi se na korejském poloostrově snad pohnuli ledy, ale USA budou prozatím stát stranou a do rozhovorů mezi Jižní Koreou a KLDR se zapojí, až ve vhodný okamžik. Je otázka času, zda se jednání stanou úspěšným začátkem pro obnovení vztahů na rozděleném poloostrově, nebo zda zase ztroskotají, ale určitě je to posun oproti situaci, kdy hrozilo, že tlouštík ze severu udělá atomové bum bum.

Bannonova omluva.

Michael Wolff letos vydal knihu „Fire and Fury“ (Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu), která je souborem rozhovorů s řadou lidí pohybujících se okolo Donalda J. Trumpa, včetně bývalého manažera kampaně a významného mentora Stevea Bannona. Bannon se na této knize přímo podílel jedním z rozhovorů, kde nešťastně zaútočil na Donalda Trumpa jr., pomohl tak posílit levicové konspirace o spojení Rusů s Trumpem a mimo jiné se přímo podílel na knize, která zpochybňuje presidentovo duševní zdraví. Steve Bannon se omluvil za to, že jeho počínání způsobilo odvrácení pozornosti médií a světa od řady zásluh presidenta Trumpa. Sám Donald J. Trump komentoval Bannonovu pasáž knihy slovy, že „když byl vyhozen (Steve Bannon), nepřišel jen o práci, ale i o rozum“. Oba muži se dopustili svých chyb. Steve Bannon útoky na Trumpovu rodinu a vytahováním špinavého prádla na světlo a Donald J. Trump tím, že stále plnohodnotně nezničil neokonzervativce a neomezil vliv svého neokonzervativního zetě Kushnera, kvůli kterému byl Bannon sestřelen ze své funkce.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.1.2018