15. led, 2018

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Salvadorci se vrací domů - Dacani zatím zůstávají - Sh*thole countries!

Salvadorci se vrací domů

Trumpova administrativa oznámila dne 8. ledna, že k září 2019 bude končit ochranný status udělený zhruba 200 tisícům Salvadorců, kteří už během vlády presidenta G. W. Bushe odešli ze Salvadoru, kvůli ničivému zemětřesení v roce 2001. Je až s podivem, že zůstali v Americe celých 17, respektive 18 let. Amerika se tak zbaví 200 tisíc příživníků, kteří se nechtěli podílet na obnově své vlastní země, proč by se tedy začlenili do americké společnosti.

Dacani zatím zůstávají

Program DACA bude nadále pokračovat, až do doby, než se vyřeší všechny soudní spory. Tak svévolně a nespravedlivě rozhodl William Alsup, okresní soudce, který tak ovlivnil osudy stovek miliónů Američanů, kteří musí trpět přítomnost dacanů, tedy imigrantů a jejich potomků, kteří nepracují a nepřispívají americké společnosti. V tomto případě jde o 800 tisíc osob, které bude muset americká společnost nadále živit.

Sh*thole countries!

Donald J. Trump prokázal obrovskou politickou statečnost, když se nebál 11. ledna naplno pojmenovat současný stav věcí v Haiti a řadě afrických zemí. Mnoho lidí a zejména mocenské orgány OSN, si stěžují, že to bylo rasistické a urážlivé, ale dokud nepřijmeme pravdu taková jaká je tak se ty země nedostanou ze svého poníženého a zruinovaného stavu. Tyhle země by se měli vykašlat na to, že je někdo uráží a raději se zaměřit na vlastní rozvoj, správu, boj proti korupci, infekčním nemocem a hospodářskému úpadku. Až toho dosáhnou, ztratí slova presidenta Trumpa význam.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.1.2018