28. led, 2018

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Donald J. Trump, svrchovaný americký president, byl v důsledku ultralevicové lobby a parlamentních machinací Demokratické strany, která si vzala Američany jako rukojmí, přinucen ke kompromisu, který by měl Americe zajistit zeď proti nebezpečné imigraci a narkoterorismu z Mexika. Rozhodl se, že udělí občanství 1,8 miliónům přistěhovalců, výměnou za podporu výstavby zdi a omezení možnosti získávat občanství pro příbuzné migrantů...

Chápeme to jako další selhání parlamentního systému a politických stran, které tak brání americkému presidentovi vykonávat vůli amerického lidu a přání, kvůli kterým byl zvolen hlavou státu a výkonné moci. Důkazem, že nejde, jen o tristní jednání demokratů, ale obecný parlamentní kretenismus je fakt, že tento ústup uvítali, i někteří zbabělí republikáni, např. Tom Cotton, který hovořil o „velkorysém a humánním návrhu“. Idiotskou reakci předvedl levičácký senátor Bob Mendez, když tento obrovský ústupek označil za kompromis mezi ultrapravicí a altrightem. Nic z toho není pravda. Kompromisem ultrapravice a altrightu by bylo, kdyby se rozhodovalo o tom, jestli imigranti budou vysídleni za týden, nebo za měsíc.

Dohody o imigraci, která má obsahovat tento kompromis, by se mělo dosáhnout do 8. dubna, jak žádá americký president. Zda se to povede díky kostnatosti a ubohosti parlamentních institucí, těžko říct. President chce totiž požádat kongres o uvolnění 25 miliard dolarů na výstavbu zdi, což může taky narazit.

Tento kompromis je nicméně opětovně důkazem toho, jak parlamentní a stranický systém nefunguje, že pracující a daně platící občané si musí vybírat, z co největšího množství nezávislých kandidátů, kteří nebudou loutkami lobbistů, Sorosů a stranických sekretariátů. Můžeme nyní jen doufat, že kompromis projde a zeď bude postavena.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 28.1.2018