5. bře, 2018

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Trump zachránil život / Trump zachraňuje americkou ocel! / Trump gratuloval Si Ťin-pchingovi!

Trump zachránil život.

Není to sice úplně novinky, ale protože je to lidský příběh ignorovaný levičáckými médii, stojí se o něm zmínit i měsíc po jeho konání. Před měsícem navštívil Bílý dům a presidenta Donalda J. Trumpa Don Bouvet. Muž, který přežil rakovinu díky finanční pomoci presidenta Trumpa. Ten z vlastních peněz daroval Bouvetovi deset tisíc dolarů. Shane Bouvet, Donův syn, byl spolupracovníkem Donalda Trumpa, který poctivě a tvrdě pracoval na Trumpově předvolební kampani, a den před inaugurací na presidenta se Trumpovi zmínil o strašlivých problémech, které jeho otec zažívá s touto hnusnou nemocí. Trump, který si váží svých spolupracovníků a lidí, kteří pro něho pracují, stejně jako svého národa a státu, daroval Shaneovi deset tisíc dolarů a ten je všechny poskytl svému otci. Peníze šli na léčbu, na kterou Don Bouvet neměl peníze a zachránili mu život. 9. února Don Bouvet se svým synem navštívil Bílý dům. Donald Trump navíc ocenil Shaneovu oddanost otci, kterému poskytl veškeré peníze a daroval Shaneovi dalších pět tisíc dolarů. Takový je skutečný americký president! Donu Bouvetovi přejeme dlouhý a produktivní život a jeho synu Shaneovi úspěchy v kariéře a dobrou budoucnost.

Trump zachraňuje americkou ocel!

Donald Trump pokračuje ve svém ekonomickém boji za zájmy amerického průmyslu a amerického dělnictva. Americká ocel, která byla, kdysi světově proslulá, je dnes drcena levným dovozem ze zahraničí. Americký ocelářský průmysl zásoboval svět a hlavně Spojené státy americké, ale neoliberální a neokonzervativní politika uvrhla ocelářství v Americe do ruin a bídy. Mnoho důležitých ocelářských oblastí zbankrotovalo, či zkolabovalo, zejména díky čínské a jiné oceli, která je ve velkém dovážena do Spojených států amerických bezostyšnými spekulanty a podnikavci, pro které je důležitější zisk a nižší náklady, než sociální a morální zodpovědnost vůči americkým dělníkům a průmyslu. S tím se nyní Donald Trump rozhodl zatočit a naprosto podle svých předvolebních slibů oznámil plán na zavedení vysokých importních tarifů na dovoz oceli a další kovů. Konkrétně 25% clo na ocel a 10% clo na hliník, který se taky z Ameriky odstěhoval do Humpolce. Tento počin je jeden z mála kroků, na kterém se shodne s Demokraty i s americkými odbory, které jsou nátlakovou skupinou Demokratické strany. Naproti tomu neoliberální Republikáni skřípou zuby, protože finanční úspěchy bankéřů, spekulantů a importérů jsou pro ně důležitější, než americká dělnická třída a američtí producenti oceli a kovů.

Trump gratuloval Si Ťin-pchingovi!

V souvislosti s nadcházející ústavní reformou v Čínské lidové republice, o které Vás budeme brzy informovat, americký president Donald J. Trump pogratuloval čínskému presidentovi Si Ťinpchingovi k tomu, že dokázal prosadit možnost, aby byl doživotním presidentem Číny. Rovněž to komentoval slovy, že „někdy to musíme oslavit“. Donald J. Trump určitě vnímá krok velice pozitivně, protože je důležité, aby v současné době měla Čína, která se reformuje z exportní ekonomiky na spotřební a prochází rozsáhlými změnami v moderní stát, ve svém čele schopného a talentovaného politika, jakým je právě Si Ťin-pching.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.3.2018