12. bře, 2018

TRUMP NEWS: Novinky z Trumperiky

Proti všem a za americkou ocel! / Setkání s Kim Čong-unem! / Trump v Pensylvánii.

Proti všem a za americkou ocel!

Jak jsme Vás již v předchozích novinkách z Trumperiky informovali, president Trump se
chystá v zájmu zachování a obnovy pracovních míst, hospodářské produkce a know-how americké společnosti, zavést cla na import oceli. To se setkalo s odporem neoliberálních cuckservativců, ale i některých zbabělců v samotném Trumpově týmů, pro které je důležitější jejich ideologie, než jejich národ. Výsledkem toho je odchod neoliberálního bankéře Gary Cohna z vedení Národní ekonomické rady USA. Doplníme groteskní fakt, že zatímco USA zavádějí protekcionistická cla na import železa a dalších kovů, „komunistická“ Čínská lidová republika to kritizuje a snaží se spolupracovat s globalistickou Světovou obchodní organizací za účelem obejití ochranných kroků americké vlády.

Setkání s Kim Čong-unem!

Jak se zdá, Trumpova tvrdá a bezohledná politika vůči severokorejskému režimu, na rozdíl od cuckservativního a liberálního přizdisráčství nakonec zabrala a přiměla severokorejského vůdce k tomu oznámit, že se chce sejít s Donaldem Trumpem. Ten ještě pozvání nepřijal a podmiňuje ho „konkrétními a ověřitelnými kroky“ k omezení severokorejských jaderných vojenských prostředků, každopádně je to obrovský skok od chvíle, kdy Kim Čong-un hrozil, že spálí Spojené státy americké na prach. A je to nejen výsledek Trumpova úspěšného nátlaku, ale taky toho, že posílil vztahy s Čínou, posledním severokorejským spojencem a tak i Čína začala tlačit na tento izolovaný režim. K setkání by mělo dojít v květnu, pokud všechno dopadne dobře a Kimův režim ustoupí od jaderných hrozeb. Pokud k tomu dojde, bude to vůbec první setkání mezi vůdcem KLDR a presidentem Spojených států amerických v historii. Dobrá práce, Donnie!

Trump v Pensylvánii.

Donald Trump 10. března navštívil stát Pensylvánii a jeho pětadvacetitisícové město Moon Township, aby podpořil před nadcházejícími doplňovacími volbami Ricka Saccona. Ten sám sebe označoval „Trumpa před tím, než se Trump stal Trumpem“, je obhájcem práv na držení zbraní, rozpočtové zodpovědnosti, snížení daní, omezení moci téměř všemocných odborů a boje proti lobbyismu a sponzorským dárkům. Střet s demokratem Lambem bude nejspíše vyrovnaný a tak se dá jen ocenit Donaldova starost o postavení svých podřízených a jejich možnost přetvářet Ameriku k lepšímu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.3.2018