2. dub, 2018

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Nikulin v Americe / Vyhoštění ruských diplomatů / Donald proti Amazonu!

Nikulin v Americe

Po dlouhé době čekání byl na příkaz Roberta Pelikána, ministra spravedlnosti v demisi,
naplněna americká žádost o vydání Jevgenije Nikulina, ruského občana zadrženého v České republice, kvůli hackerským útokům na trojici amerických technologických firem. Podle odhadů měl trojici firem způsobit škodu za více než pět a půl miliónu dolarů, z čehož nejvíce poškodil firmu Linkedln. Nikulin byl zatčen českou policií v říjnu 2016, a až do března 2018 byl držen v pankráckém vězení.Nyní je poslán do USA na žádost amerických orgánů. Vydání pravděpodobně uspíšil Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů USA, který byl v ČR na návštěvě.

Vyhoštění ruských diplomatů

26. března, v reakci na údajné zapojení Ruska do otravy Sergeje Skripala, Spojené státy
americké na příkaz Donalda J. Trumpa vyhostili 60 ruských diplomatů. USA se tak připojilo k reakci Velké Británie a států EU, která se stala důrazným varováním pro možné ruské vměšování do evropských zájmů. Na druhou stranu je nutné říci, že okolo otravy Skripala je řada nejasností a zdaleka ne všechny indicie vedou k Rusku a nebyl prokízán žádný jasný a usvědčující důkaz.

Donald proti Amazonu!

Řadu let mamutí korporace Amazon drtila americkou drobnou konkurenci, okrádala poštovní
služby a své zaměstnance. S tím je nyní konec. Donald J. Trump veřejně kritizuje to, že Amazon připravuje USA a americký poštovní systém o miliardy dolarů. Podle Bílého domu se Amazon snaží i vyhýbat placení daní. Za připomenutí stojí, že Amazon se neblaze proslavil v řadě zemí drancováním a brutálními pracovními podmínkami uplatňovanými vůči svým zaměstnanců. Po prohlášení Donalda J.Trumpa zažil Amazon první trest v podobě prudkého pádu akcií, tedy reakce na toto prohlášení.Amazon ztratil 30 miliard dolarů své hodnoty na akciích. Doplňme, že Washington Post a další levičácké liberální noviny podporují Amazon a zastávají se ho.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.4.2018