9. dub, 2018

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Stážisti a jiné voloviny / Národní garda na hranici / Donald u Baltu

Stážisti a jiné voloviny

Sluníčkáři už fakt neví, na co všechno by si v případě presidenta Trumpa měli stěžovat. Na druhou stranu je nutné ocenit originalitu jejich debility. Ta byla nyní opět trumfnuta, když bylo uveřejněno společné foto presidenta Trumpa a 200 stážistů z Bílého domu. K zděšení levičáků jsou mezi stážisty jen tři černoši. Kritika hned byla podrobena kritice, když řada lidí prohlásila, že černoši pravděpodobně ani nechtějí pracovat u Trumpa. Levičáci taky poukazují na to, že pod prvním černošským presidentem Obamou, tam bylo mnohem více černochů. Pochopitelně. To tam chtěl pracovat každý černoch, a nejspíše na to byly i rasové kvóty. Kdoví. Éra, kdy byl člověk, ale hodnocen a povyšován podle rasy je v Americe u konce. Nyní se hodnotí schopnosti a zásluhy.

Národní garda na hranici

President Trump pokračuje v naplňování svého slibu boje proti ilegální migraci z Mexika, a nejen vybudováním zdi. Nyní Pentagon a president Trump poslali na mexickou hranici 4,000 příslušníků Národní gardy. Jako první vyšle Texas 250 gardistů k posílení hraničních hlídek. Tímto způsobem má být omezena ilegální migrace a pašování drog a zbraní z Mexika do Ameriky. Přejeme hodně štěstí, nejen americké vládě, ale v první řadě americkým gardistům, kteří pomáhají střežit bezpečí amerických občanů na mexické hranici. „Uzavíráme jižní hranici. Lidé naší země chtějí bezpečí a ochranu. Demokraté způsobili katastrofu v této důležité oblasti,“ napsal Donald J. Trump.

Donald u Baltu

Donald Trump se setkal s představiteli Litvy, Lotyšska a Estonska, zemí, které dlouhodobě byli v područí ruského impéria a nyní usilují o ochranu své suverenity a národní nezávislosti. Presidentova návštěva má jasně potvrdit dodržení závazků Spojených států amerických vůči svým spojencům napříč Evropou, tedy i spojeneckým národům v Pobaltí. Podle vyjádření amerických představitelů se plánuje investice 100 miliónů dolarů do dodávek zbraní a munice do Pobaltí a 70 miliónů dolarů na rozvoj výcvikových programů baltských armád. Setkání, ale nebylo jen o vojenské bezpečnosti, nýbrž i o jiných záležitostech. Spojené státy americké se chystají podpořit rozvoj baltské infrastruktury, aby byla méně závislá na Rusku. V rámci 100. výročí osamostatnění baltských států od Ruska zároveň dojde k prohloubení výměnných programů a poslání stovky baltských studentů na výměnné pobyty do Spojených států amerických.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.4.2018