18. bře, 2019

TRUMP NEWS: NOVINKY Z TRUMPERIKY

Novinky z Trumperiky...

Andrej Babiš v Bílém domě

7. března se konalo setkání českého premiéra Andreje Babiše a amerického presidenta Donalda J. Trumpa v Bílém domě. Šlo o důležité setkání, které předznamenává nový a pozitivní vývoj v českoamerických vztazích, posílený o to, že část rodiny Donalda J. Trumpa je spřízněná s Českou republikou. Andrej Babiš při této příležitosti předal Donaldu Trumpovi dar v podobě české pistole CZ75 z limitované edice s vyrytým rokem 1947, kdy se narodil Donald J. Trump a podobiznou Tomáše Garrigua Masaryka.

Náplní jejich setkání pak byl rozhovor o situaci v Sýrii, o energetice a energetické bezpečnosti a o společnosti Huawei.

Protesty proti klimatu

USA zasáhla nově se rodící popkultura stávkování proti klimatu, kterou rozjeli v neomarxistickém Švédsku. Šestnáctiletá švédská aktivistka Greta Thunberg se rozhodla protestovat proti klimatu a strhla k tomu desetitisíce (zá)školáků po celém světě, kteří se rozhodli tohoto zneužít. To se týká i Spojených států amerických, kde bylo hnutí založeno dvanáctiletou Haven Colemanem, která s podporou třináctileté Alexandry Villaseńor a šestnáctileté Isra Hirsi, rozjela stávkovou mánii. Cílem protestů je boj proti klimatu, respektive klimatickým změnám, tedy procesům, které na této planetě jsou už stovky milió nů let.

15. března, tisíce studentů v USA protestovali proti klimatu. K demonstracím došlo ve Washingtonu, Portlandu, New Yorku, San Franciscu a na dalších místech, přičemž do stávek se celkově zapojilo přes tisíc škol napříč Spojenými státy americkými.

Donald Trump vetuje levici

Americký Senát se v těchto dnech pokusil oslabit pozici presidenta Donalda Trumpa, a zejména jeho snahu o ochranu hranic USA, tím, že vydal rezoluci nařizující zrušení mimořádného stavu, který president Trump vyhlásil za účelem uspíšení a zefektivnění financování a řízení stavby Zdi na americko-mexické hranici.

President využil svého práva veta a bylo to prvně za dobu svého presidentství, kdy využil veto. Donald Trump na to reagoval slovy: „Kongres má svobodu tuto rezoluci odhlasovat a já mám povinnost jí vetovat.“

Veto efektivně zastavilo snahy Senátu, protože nyní by byla potřeba dvoutřetinová většina pro přehlasování veta a tou levice nedisponuje. Vůdkyně demokratů Nancy Pelosi už vyzvala republikány, aby zradili svou stranu a postavili se proti zájmům amerických občanů, to vše pod falešnou taktovkou konstitucionalismu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 18.3.2019