NOVINKY Z TRUMPERIKY

2. dub, 2018

Nikulin v Americe / Vyhoštění ruských diplomatů / Donald proti Amazonu!

Nikulin v Americe

Po dlouhé době čekání byl na příkaz Roberta Pelikána, ministra spravedlnosti v demisi,
naplněna americká žádost o vydání Jevgenije Nikulina, ruského občana zadrženého v České republice, kvůli hackerským útokům na trojici amerických technologických firem. Podle odhadů měl trojici firem způsobit škodu za více než pět a půl miliónu dolarů, z čehož nejvíce poškodil firmu Linkedln. Nikulin byl zatčen českou policií v říjnu 2016, a až do března 2018 byl držen v pankráckém vězení.Nyní je poslán do USA na žádost amerických orgánů. Vydání pravděpodobně uspíšil Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů USA, který byl v ČR na návštěvě.

Vyhoštění ruských diplomatů

26. března, v reakci na údajné zapojení Ruska do otravy Sergeje Skripala, Spojené státy
americké na příkaz Donalda J. Trumpa vyhostili 60 ruských diplomatů. USA se tak připojilo k reakci Velké Británie a států EU, která se stala důrazným varováním pro možné ruské vměšování do evropských zájmů. Na druhou stranu je nutné říci, že okolo otravy Skripala je řada nejasností a zdaleka ne všechny indicie vedou k Rusku a nebyl prokízán žádný jasný a usvědčující důkaz.

Donald proti Amazonu!

Řadu let mamutí korporace Amazon drtila americkou drobnou konkurenci, okrádala poštovní
služby a své zaměstnance. S tím je nyní konec. Donald J. Trump veřejně kritizuje to, že Amazon připravuje USA a americký poštovní systém o miliardy dolarů. Podle Bílého domu se Amazon snaží i vyhýbat placení daní. Za připomenutí stojí, že Amazon se neblaze proslavil v řadě zemí drancováním a brutálními pracovními podmínkami uplatňovanými vůči svým zaměstnanců. Po prohlášení Donalda J.Trumpa zažil Amazon první trest v podobě prudkého pádu akcií, tedy reakce na toto prohlášení.Amazon ztratil 30 miliard dolarů své hodnoty na akciích. Doplňme, že Washington Post a další levičácké liberální noviny podporují Amazon a zastávají se ho.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.4.2018


 

26. bře, 2018

V řadě za sebou, levičáci jdou... / Donald J. Trump oslavil řeckou nezávislost / Zákrok proti Iránu, aneb Roose… vlastně John Bolton v akci

V řadě za sebou, levičáci jdou, ťápají si v protitrumpovském blátě, cestou necestou

Levičácké úderky opětovně dokazují, že se neštítí zneužívat ničeho. Neštítí se využívat, jakéhokoliv protitrumpovského bláta a neštítí se zneužívat lidských tragédií ve svůj politický prospěch. To ostatně dokazují i nyní, když 24. března proběhla akce „Pochod za naše životy“ (Katolického „Pochodu za život“ by se asi nezúčastnili…). Tato akce je organizovaná extrémně levicovými studentskými spolky a skupinami, jejichž cílem je oslabit pozici Národní střelecké asociace, která patří mezi posledních pár ochránců svobod a postavení občanů v Americe. Levičákům jde o zvýšení věku držení zbraní na 21 let, zákaz předváděcích akcí zbraní a střeliva, zákaz prodeje velkokapacitních zásobníků, či obnovení federálního zákona zakazujícího útočné zbraně. Akci podporují sluníčkářské zjevy jako jsou George Clooney, Steven Spielberg nebo Justinka Bieberová. Podle nadhodnocených údajů se akce zúčastnilo 2 milióny lidí. Tak hlavně, že se prošli, tihle pokrytci. Vadí jim střelba na školách, ale nevadí jim potraty. Ne, že bych byl, kdovíjaký odpůrce potratů, ale levicový pokrytci by si měli uspořádat své hodnoty.

Donald J.Trump oslavil řeckou nezávislost

Za přítomnosti staršího patriarchy americké pravoslavné diecéze Demetriose, uspořádal Donald J. Trump v Bílém domě oslavu řeckého dne nezávislosti. Stalo se tak v neděli 25. března, na kterou letos připadala oslava svátku. Ten se slaví u příležitosti začátku řecké války nezávislost v roce 1821, která skončila vznikem svobodného Řecka a ničivou porážkou Osmanské říše. Donald J. Trump v přítomnosti patriarchy Demetriose připomněl, že Řecko je kolébkou západní civilizace, odkud vzešla filozofie, věda a kultura, stejně jako demokracie a velkolepé dědictví. Zmínil, že letos je i 70. výročí Fulbrightova programu v Řecku. Řecko se v roce 1948 stalo prvním státem Evropy, kde začal působit vzdělávací a stipendijní Fulbrightův program a od té doby poskytl stipendium pro vzdělání více než pěti tisícům Řeků a Američanů. V Americe navíc žije komunita 1,3 miliónů Američanů řeckého původu, kteří svým začleněním do společnosti a službou významně přispěli americké civilizaci v jejím rozvoji. Stejně jako Donald J. Trump, i my gratulujeme našim řeckým bratřím ke státnímu svátku! Ostatně, pro nás to letos bude 100 let od osvobození z germánského područí.

Zákrok proti Iránu, aneb Roose… vlastně John Bolton v akci

Donald Trump nevede jen nesmlouvaví boj proti kybernetické kriminalitě a špionáži páchané Čínou, ale i proti kyberterorismu, v němž má prsty iránský teokratický režim. 23. března uvalilo USA sankce na 9 Iránců a iránskou společnost Mabna Institute kvůli podpoře a zprostředkování kyberterorismu a hackování stovek univerzit, desítek soukromých společností a firem a dalších institucí. Odhaduje se, že od roku 2013, kdy Irán rozjel kyberteroristickou ofenzivu, až do dnešních dní, bylo zcizeno 31 terabytů akademických dat a intelektuálního vlastnictví, došlo k napadení 144 amerických univerzit a dalších 176 univerzit po celém světě. Došlo i k útokům na Federální energetickou regulační komisi a další strategické instituce v USA. K zahájení protiútoku došlo den po jmenování Johna Boltona, jestřábího odpůrce jaderné dohody s Iránem na místo poradce pro národní bezpečnost. Bolton moc dobře ví, čeho je Irán schopen s jadernými zbraněmi i kyberterorismem a bude vítanou posilou pro Trumpův tým.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 26.3.2018


 

19. bře, 2018

Andrew McCabe – kdo chce kam, pomozme mu tam! / Kritika násilí ve videohrách. / Zmanipulované volby v Pensylvánii.

Andrew McCabe – kdo chce kam, pomozme mu tam!

Pár dní před odchodem do důchodu byl sražen demokratický agent uvnitř FBI, Andrew McCabe. Oficiálně člen Republikánské strany, fakticky sluha Clintonovské nadace, skončil, kvůli svému amorálnímu jednání a sabotážím vyšetřování stran úniků emailů Hillary Clintonové z její osobní emailové schránky. Andrew McCabe byl sesazen současným generálním prokurátorem a ministrem spravedlnosti Jeffem Sessions. Problém byl taky v tom, že McCabeho manželka je členkou Demokratické strany USA, která kandidovala na senátorku za Virginii v roce 2015. Nyní McCabe odchází bez výsluh, potrestán za své stranění demokratům a zejména Clintonové. Pozici McCabeho už v lednu převzal David Bowdich.

Kritika násilí ve videohrách.

Před pár dny se Donald Trump setkal se zástupci videoherních společností, konkrétně Take
Two a ZeniMax, mateřské společnosti videoherních vývojářů Bethesda. K setkání došlo v reakci na krvavé události z amerických škol, kde došlo k vraždění a střelbě. Donald Trump apeloval na zástupce videoherních společností, aby omezili násilí ve videohrách. Jakkoliv se nedomnívám, že by násilí ve videohrách bylo důvodem k vraždění na školách, tím jsou spíše uvolněné liberální mravy, jsem rád, že Donald Trump vrací kritiku videoher do původních kolejí, a pryč od morbidit typu LGBT, feminismus a spol. K setkání došlo 10. března za spoluúčasti republikánské kongresmanky Vicky Hartzlerové a kritiků videoherního průmyslu v Bílém domě u kulatého stolu.

Zmanipulované volby v Pensylvánii.

13. března proběhly volby v Pensylvánii. Šlo o speciální doplňovací volby, kde kandidoval konzervativní vlastenec, republikán, obhájce tradičních hodnot a veterán korejských jednání o omezení jaderných zbraní Rick Saccone proti rádobykonzervativnímu demokratovi Conoru Lambovi, který se v rámci Demokratické strany pasoval do role konzervativce, ale to jen, aby dokázal uspět v pensylvánských volbách. Sám měl údajně tvrdit, že má rád Trumpa. V zásadě šlo o kompromisního kandidáta, který měl zajistit úspěch demokratů. Lamb vyhrál, ale takovým způsobem, že už by bylo vrcholem pokrytectví ze strany demokratů obviňovat Rusy z falšování voleb. Vyhrál jen o 0,2% hlasů a rozdíl mezi ním a Sacconem byl pouhých 627 hlasů. Svou roli užitečného idiota levičáků pochopitelně sehrál i libertariánský kandidát Drew Gray Miller, který Sacconemu ukradl 1,379 hlasů. Libertariáni dokáží pravici jen škodit. Nicméně volby mají dohru, protože Lamb s neuvěřitelnou rychlostí a navzdory výsledku, okamžitě ohlásil svoje vítězství, což jen zavdává důvod myslet si, že volby jsou zfalšované. Chce zabránit přepočítání hlasů, které by ukázalo, že prohrál. K přepočítání ovšem nejspíše dojde, protože by to byl křiklavý podvod demokratické levice, tak doufejme, že republikánská pravda zvítězí nad demokratickou lží.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.3.2018


 

12. bře, 2018

Proti všem a za americkou ocel! / Setkání s Kim Čong-unem! / Trump v Pensylvánii.

Proti všem a za americkou ocel!

Jak jsme Vás již v předchozích novinkách z Trumperiky informovali, president Trump se
chystá v zájmu zachování a obnovy pracovních míst, hospodářské produkce a know-how americké společnosti, zavést cla na import oceli. To se setkalo s odporem neoliberálních cuckservativců, ale i některých zbabělců v samotném Trumpově týmů, pro které je důležitější jejich ideologie, než jejich národ. Výsledkem toho je odchod neoliberálního bankéře Gary Cohna z vedení Národní ekonomické rady USA. Doplníme groteskní fakt, že zatímco USA zavádějí protekcionistická cla na import železa a dalších kovů, „komunistická“ Čínská lidová republika to kritizuje a snaží se spolupracovat s globalistickou Světovou obchodní organizací za účelem obejití ochranných kroků americké vlády.

Setkání s Kim Čong-unem!

Jak se zdá, Trumpova tvrdá a bezohledná politika vůči severokorejskému režimu, na rozdíl od cuckservativního a liberálního přizdisráčství nakonec zabrala a přiměla severokorejského vůdce k tomu oznámit, že se chce sejít s Donaldem Trumpem. Ten ještě pozvání nepřijal a podmiňuje ho „konkrétními a ověřitelnými kroky“ k omezení severokorejských jaderných vojenských prostředků, každopádně je to obrovský skok od chvíle, kdy Kim Čong-un hrozil, že spálí Spojené státy americké na prach. A je to nejen výsledek Trumpova úspěšného nátlaku, ale taky toho, že posílil vztahy s Čínou, posledním severokorejským spojencem a tak i Čína začala tlačit na tento izolovaný režim. K setkání by mělo dojít v květnu, pokud všechno dopadne dobře a Kimův režim ustoupí od jaderných hrozeb. Pokud k tomu dojde, bude to vůbec první setkání mezi vůdcem KLDR a presidentem Spojených států amerických v historii. Dobrá práce, Donnie!

Trump v Pensylvánii.

Donald Trump 10. března navštívil stát Pensylvánii a jeho pětadvacetitisícové město Moon Township, aby podpořil před nadcházejícími doplňovacími volbami Ricka Saccona. Ten sám sebe označoval „Trumpa před tím, než se Trump stal Trumpem“, je obhájcem práv na držení zbraní, rozpočtové zodpovědnosti, snížení daní, omezení moci téměř všemocných odborů a boje proti lobbyismu a sponzorským dárkům. Střet s demokratem Lambem bude nejspíše vyrovnaný a tak se dá jen ocenit Donaldova starost o postavení svých podřízených a jejich možnost přetvářet Ameriku k lepšímu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.3.2018


 

5. bře, 2018

Trump zachránil život / Trump zachraňuje americkou ocel! / Trump gratuloval Si Ťin-pchingovi!

Trump zachránil život.

Není to sice úplně novinky, ale protože je to lidský příběh ignorovaný levičáckými médii, stojí se o něm zmínit i měsíc po jeho konání. Před měsícem navštívil Bílý dům a presidenta Donalda J. Trumpa Don Bouvet. Muž, který přežil rakovinu díky finanční pomoci presidenta Trumpa. Ten z vlastních peněz daroval Bouvetovi deset tisíc dolarů. Shane Bouvet, Donův syn, byl spolupracovníkem Donalda Trumpa, který poctivě a tvrdě pracoval na Trumpově předvolební kampani, a den před inaugurací na presidenta se Trumpovi zmínil o strašlivých problémech, které jeho otec zažívá s touto hnusnou nemocí. Trump, který si váží svých spolupracovníků a lidí, kteří pro něho pracují, stejně jako svého národa a státu, daroval Shaneovi deset tisíc dolarů a ten je všechny poskytl svému otci. Peníze šli na léčbu, na kterou Don Bouvet neměl peníze a zachránili mu život. 9. února Don Bouvet se svým synem navštívil Bílý dům. Donald Trump navíc ocenil Shaneovu oddanost otci, kterému poskytl veškeré peníze a daroval Shaneovi dalších pět tisíc dolarů. Takový je skutečný americký president! Donu Bouvetovi přejeme dlouhý a produktivní život a jeho synu Shaneovi úspěchy v kariéře a dobrou budoucnost.

Trump zachraňuje americkou ocel!

Donald Trump pokračuje ve svém ekonomickém boji za zájmy amerického průmyslu a amerického dělnictva. Americká ocel, která byla, kdysi světově proslulá, je dnes drcena levným dovozem ze zahraničí. Americký ocelářský průmysl zásoboval svět a hlavně Spojené státy americké, ale neoliberální a neokonzervativní politika uvrhla ocelářství v Americe do ruin a bídy. Mnoho důležitých ocelářských oblastí zbankrotovalo, či zkolabovalo, zejména díky čínské a jiné oceli, která je ve velkém dovážena do Spojených států amerických bezostyšnými spekulanty a podnikavci, pro které je důležitější zisk a nižší náklady, než sociální a morální zodpovědnost vůči americkým dělníkům a průmyslu. S tím se nyní Donald Trump rozhodl zatočit a naprosto podle svých předvolebních slibů oznámil plán na zavedení vysokých importních tarifů na dovoz oceli a další kovů. Konkrétně 25% clo na ocel a 10% clo na hliník, který se taky z Ameriky odstěhoval do Humpolce. Tento počin je jeden z mála kroků, na kterém se shodne s Demokraty i s americkými odbory, které jsou nátlakovou skupinou Demokratické strany. Naproti tomu neoliberální Republikáni skřípou zuby, protože finanční úspěchy bankéřů, spekulantů a importérů jsou pro ně důležitější, než americká dělnická třída a američtí producenti oceli a kovů.

Trump gratuloval Si Ťin-pchingovi!

V souvislosti s nadcházející ústavní reformou v Čínské lidové republice, o které Vás budeme brzy informovat, americký president Donald J. Trump pogratuloval čínskému presidentovi Si Ťinpchingovi k tomu, že dokázal prosadit možnost, aby byl doživotním presidentem Číny. Rovněž to komentoval slovy, že „někdy to musíme oslavit“. Donald J. Trump určitě vnímá krok velice pozitivně, protože je důležité, aby v současné době měla Čína, která se reformuje z exportní ekonomiky na spotřební a prochází rozsáhlými změnami v moderní stát, ve svém čele schopného a talentovaného politika, jakým je právě Si Ťin-pching.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.3.2018