19. lis, 2017

STŘEDNÍ EVROPA: RAKOUSKO: TYRKYSOVO - TMAVĚ MODRÁ VLÁDA: NULOVÁ TOLERANCE ILEGÁLNÍ IMIGRACI

V roce 1961, měla Vídeň 1,6 milionů obyvatel, z toho bylo 98,5 % Rakušanů a 1,5% cizinců. V letošním roce 2017 žije ve Vídni 1,8 milionů obyvatel, přičemž polovina z nich jsou cizinci, z toho 27% cizinců pracujících a studujících dlouhodobě a 23% spojených s poslední vlnou ilegální imigrace. Zbývající polovina jsou původní Rakušané. Nová vláda, která se tvoří spojením Lidovců a Svobodných, se ve svém vznikajícím vládním programu ilegální imigraci samozřejmě věnuje. Jejím cílem je tzv. nulová tolerance ilegální imigrace a změna sociálního systému dávek pro imigranty.

Pět let legálního a nepřetržitého pobytu v Rakousku, pak teprve sociální dávky!

Změna systému, který Rakousko ničí nejen ekonomicky, je na spadnutí. Většina v Národní radě, kterou Lidovci a Svobodní mají, tento návrh prosadí, i když se socialistům SPÖ, liberálům NEOS a neomarxistům z List Pilz nelíbí. Rozdávání sociálních dávek každému, kdo si pro ně do Rakousku přijde, tak definitivně končí. Placení dávek muslimům, kteří je čerpají, následně jezdí bojovat do Sýrie za ISIS, poté se pro dávky vracejí a pak zase jezdí bojovat, je v podstatě financováním si vlastních vrahů. 

Rodiny budou čerpat maximálně 1 500 

Stávalo se totiž zcela běžně, že si rodiny ilegálních imigrantů přišly na dávkách až na 5 000 €, kdy prostě čerpaly všemožné dávky, od těch městských, přes ty krajské, až po ty celostátní. Základní sazba pro ty, kteří dostanou azyl, bude pro všechny celostátně maximálně 500 €. 

Na dávky budou mít nárok jen legální imigranti, kterým bude uznán azyl

Tím se předpokládá, že se hodně ilegálních imigrantů rozhodne odejít z Rakouska, do států, kde na tom z hlediska nic nedělání a čerpání peněz budou lépe, jako např. Německo, Francie, Švédsko. Placení vlastních vrahů tak v Rakousku končí.

Změna Ústavy Rakouska není potřeba

Opozice socialistů SPÖ, liberálních NEOS a neomarxistických List Pilz, upozorňuje, že hlasy Lidovců a Svobodných, nebudou stačit, protože je k tomu potřeba dvoutřetinová většina, kterou nová koalice nedisponuje. Jenže ve skutečnosti to není potřeba. Ústavní zákon o minimálním příjmu spadá pod základní sociální zákony a ty se dají měnit pouhou většinou, kterou ÖVP a FPÖ mají. (Lidovci mají 62 mandátů a Svobodní 51 mandátů, dohromady tedy 113 hlasů, ze 183 křesel, opozice jich má k dispozici tedy jen 70). Ústavní soud už celou věc zkoumá, a zatím se podle různých informací zdá, že vláda bude mít možnost změnu prosadit. Zjevně si na ústavním soudě uvědomují, že Lidovci, by je se Svobodnými klidně vyměnili, protože systém dávek je neudržitelný. Jen za rok 2016 se zvýšily kvůli ilegálním imigrantům o 40%.

Tyrkysovo - tmavě modrá koalice Lidovců a Svobodných

Už nyní je jasné, že se Rakousko bude podstatně měnit. Výhružky dosluhujícího sociálně demokratického kancléře Kerna, že EU se nebude nová vláda Rakouska líbit, a že Rakousko může být z EU vyhozeno, jsou jen úsměvným dovětkem za jeho vládou. Rakousko má však už skoro 10% muslimskou populaci a  budoucí kancléř, kterým bude jistě Sebastian Kurz, tvrdí, že Islám do Rakouska patří. Nicméně Svobodní zatím prosazují do vládní agendy více, než se původně čekalo. Střední Evropa, se tak zatím drží a totální zmar, který zažívají obyvatelé ve Francii, Německu, nebo Švédsku, je zjevně prozatím pozastaven...Však už bylo na čase.

Autor: TGM, Praha, ČR, 19.11.2017