17. pro, 2017

RÝNSKÝ SPOLEK NEWS: STŘEDNÍ EVROPA: Nová vláda Rakouska

Na fotografii vidíte za křižáka převlečeného nového ministra obrany Rakouska ze strany Svobodných Mario Kunaska. Je to zjevně symbolický signál toho, k čemu se hodlá nová vláda Lidovců (ÖVP) & Svobodných (FPÖ) navrátit. Tedy ke křesťanským kořenům tradicím. A bylo na čase...

Rakouští Lidovci se po dlouho dobu podíleli na islamizaci Rakouska. K islámu se hlásí na 700 tisíc občanů Rakouska, tedy 8 %. V roce 2001 to byly jen 4%. Za necelých 17 let se jejich počet zdvojnásobil, a to nejsou započítáni ilegální imigranti ani ti, kdo čekají na azyl a na přidělení rakouského státního občanství.

Lidovci dnes v barvě tyrkysu

Lidovci si na jaře zvolili nové vedení. Změnili tradiční černou barvu na tyrkysovou a do čela si postavili 31letého Sebastiana Kurze, v té době ministra zahraničí rakouské velké koalice Lidovců (ÖVP) & socdem (SPÖ). Ten vycítil příležitost, uvědomil si dlouhodobé znechucení rakouské veřejnosti z přes 10 let trvající vlády velké koalice, vyvolal předčasné volby, převzal část agendy Svobodných (postoj proti imigraci, vojenskou neutralitu, euroskepticismus) a následně volby 15. října 2017 vyhrál. Do vlády pak pozval Svobodné (FPÖ), kteří sice skončili tradičně třetí, ale mají jen o jednoho poslance méně než socdem (SPÖ). Do Národní rady Rakouska, se dostali ještě socdem SPÖ , liberální NEOS a List Pilz. Překvapivě vypadli Zelení (Grüne). Koalice Lidovců & Svobodných má tedy 113 mandátů. Opozice jen 73. 

Sebastian Kurz & jeho koaliční vláda tyrkysové & tmavě modré barvy

Zítra se stane nejmladším předsedou vlády (kancléřem) v Evropě. Ve svých 31 letech. Kurz je proevropský a od začátku tvrdí, že Islám k Rakousku patří. Situace jej, ale nutí být pragmatický a dělat ústupky Svobodným. 

Ministři za Svobodné

Těm tedy dal k dispozici ministerstvo vnitra a obrany. Svobodní tak hodlají definitivně zatočit s ilegální imigrací, která vadí i voličům lidovců.  Ministrem obrany se stane Mario Kunasek, z rakouské Štýrského Hradce. Ten se nebojí vyfotit jako "křižák", čímž dává jasně najevo, jak to má s ochranou tradic a s invazí Islámu. A je pro trvalou neutralitu Rakouska. Rakouská sluníčka jsou z něj na mrtvici. Stejně tak i z budoucího ministra vnitra za Svobodné Herberta Kickela, ten se dlouhodobě netají svým vztahem i ilegální imigraci, jako ministr vnitra chce posílit hraniční hlídky s Itálii a Slovinskem. Hlavně v Brennerském průsmiku, kde se ilegálové v létě snaží přejít do Rakouska. A jeho vztah k Islámu je negativní. Ministerstvo zahraničí připadlo také Svobodným a ti jej dali nezávislé Karin Kneisslové (odbornice na Blízký východ). Ministrem infrastruktury & dopravy je Norbert Hofer (známý jako kandidát Svobodných na úřad prezidenta Rakouska, který skončil těsně druhý). Sociální věci spadají pod Beate Hartinger, která je známá svojí nechutí živit ilegální imigranty. Vicekancléřem je pak samozřejmě HC Strache, předseda Svobodných. 

Ministři za Lidovce

Ministerstvo pro rodinu, ženy a mládež získala biochemička Juliane Bogner - Strauss. Ta je v politice nováčkem a je za Lidovce. Ta tvrdí, že být moderní a konzervativní pro ni není rozporem. Vystudovala biochemii, je profesorkou v Ústavu biochemie na Univerzitě v Grazu. Má tři děti. A žije na rodinné farmě, kde mají její rodiče vinařství. Chce, aby vědecké obory studovalo více žen a dívek a chce propagovat rozvoj těchto oborů, protože humanitních oborů je nadbytek a jejich užitečnost je problematická. Ministrem justice & státních reforem je Josef Moser, někdejší člen Svobodných, dnes Lidovec. Finance má na starosti Hartwig Löger rakouský nestraník, a manažer. Ministrem pro Univerzity, vzdělání, vědu a školství je Heinz Fassmann, ten se dlouhodobě zabývá i migrací. Zastává názor, že migrace je pozitivní, ale musí mít svoje pravidla. Libyi za Kaddáfiho považoval jako ochránce toho, aby se migrace stala nekontrolovatelnou. A je pro pomáhání lidem v jejich původním státě, protože je to efektivnější. 

Zemědělství a životního prostředí má v gesci Elisabeth Köstinger, bývalá europoslankyně, dnes poslankyně Národní rady Rakouska a Lidovce. Ta je z Horního Rakouska a vystupuje spíše konzervativně. Letos jí bylo teprve 39 let. Gernot Blümel bude zodpovědný za media, kulturu, umění a vztah k EU. Celá rakouská vláda za Lidovce je kompletně nová, ze staré přichází jen sám Kurz. Ministryní pro digitalizaci je Margarete Schramböck.

Nová vláda deklaruje, že je pro EU a jako důkaz má být, že Svobodní ustoupili od referenda o vystoupení z EU. Mainstream média už to všude hlásí. Jenže věc se má trochu jinak. Je sice fakt, že ustoupili od vypsání vládního referenda, jenže v agendě nové vlády je i postupný přesun k přímé demokracii, a tudíž i možnost vyhlášení referenda v zásadě o čemkoliv, sesbírají-li občané dostatečný počet podpisů.

Dá se tedy říct, že jde o konzervativně-národoveckou vládu. Oba šéfové ji včera představili na vídeňském kopci Kahlenberg, kde proběhla bitva s Turky v roce 1683, kde křesťané vyhráli, když rakousko-česko-německé koalici přišel na pomoc polský král Jan III. Sobieski. Důkazem je i to, že už se začala kompletně bouřit "vídeňská kavárna", levicové spolky a neziskovky, muslimové, rudí, zelení, prostě všechno z těchto bažin, na co si jen vzpomenete...

Uvidíme,  jestli nová vláda (kterou zítra jmenuje prezident Van der Bellen) bude opravdu jednat a konat podle svého programového prohlášení, ze kterého zatím uniklo něco málo a které bude představeno na zasedání Národní rady ve středu 20.12.2017. Je to životně důležité pro záchranu středoevropského prostoru, který zatím drží Maďaři a Poláci.

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.12.2017

zdroj: