11. úno, 2018

STŘEDNÍ EVROPA: RAKOUSKO: Posílení ochrany státních hranic

Ministr obrany Rakouska Mario Kunášek za stranu Svobodní (ten co se vyfotil převlečený za křižáka) oznámil, že Rakousko posílí ochranu svých státních hranic o vojáky rakouské armády Bundesheer.
 
Ministr to řekl na tiskové konferenci v Korutanech, kde se konají 4. března zemské volby a jedním z favoritů v nich je právě strana Svobodných. V Korutanech bylo v roce 2017 zadrženo na 4414 ilegálních imigrantů povětšinou z Afriky, kteří se do Evropy dostali nelegálně lodí z Libye, připluli do Itálie (na lodích neziskovek) a následně se vydali na cestu do Rakouska, Německa nebo sever Evropy (Dánsko, Norsko, Švédsko). Šéf korutanských Svobodných Gernot Darmann (na fotce vpravo), kritizoval italskou vládu za nečinnost v oblasti ilegální imigrace a také za "otevření hranic" s Rakouskem. Jeden z táborů pro ilegální imigranty byl totiž vytvořen u obce Tarvisio, což je necelá dva kilometry od státní hranice.
 
Italská vláda a neziskovky se tedy přímo podílejí na dopravě ilegálních imigrantů do srdce Evropy, když je autobusy a vlaky vozí k rakouským hranicím a pak je nehlídané vypustí směrem na sever.
 
Poslední průzkum ukazuje, že v Korutanech vede SPÖ (43%), druhá je strana Svodných (27%), Lidovci (17%), Zelení (3,5%), Team Korutany (exTeam Stronach) 5,5%, Liberálové NEOS (2,5%). Nutno dodat, že rakouští socdem (SPÖ) z Korutan, nepatří mezi tzv. "vítače". 
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 11.2.2018