14. úno, 2019

STŘEDNÍ EVROPA: RAKOUSKO: Islámský antisemitismus

Asi 700 diváků se zúčastnilo ve středu večer ve Vídni panelové diskuse o islámském antisemitismu. Akci pořádalo ministerstvo veřejných služeb a sportu, což je průlomovou věcí, aby ministerstvo pořádalo besedu, která by se zabývala nebezpečím Islámu...

Vicekancléř Heinz-Christian Strache za Svobodné, pozval osobnosti veřejného života. Debatovat tak přišel Hendryk M. Broder, politolog Michael Ley, ex-muslimka a autorka Laila Mirzo a Birol Kilic, předseda turecké kulturní komunity v Rakousku. Akce byla moderována šéfredaktorem a vydavatelem "Die Presse", Rainerem Nowakem. 
 
700 diváků na místě, a více než 21 500 diváků sledovalo téměř dvouhodinový přímý přenos na Facebooku ministerstva pro veřejné služby a sport (BMöDS).
 
Pokud jde o používání výrazu „islámský antisemitismus“, Laila Mirzo, původem ze Sýrie, ex-muslimka a autorka bestselleru „Jen špatný muslim je dobrým muslimem“, i Henry M. Broder brali příliš ohledy na "muslimskou citlivost". Vicekancléř Rakouské vlády a hostitel HC Strache našel stejná jasná slova s politologem Michaelem Ley, autorem knihy "Sebevražda západu - Islamizace Evropy", který připomněl známá slova: "Zabijte je, kde se s nimi setkáte".

Birol Kilic - vydavatel a novinář, předseda turecké kulturní komunity v Rakousku - se snažil znovu a znovu autorovi tvrdit, ale marně, že lže a zkresluje informace.

Závěr: Na začátek úspěšné, otevřené diskusní kolo, které iniciovalo ministerstvo (BMöDS). Jed nevýhoda: Těžko zvládnout moderování známého šéfredaktora a redaktora novin "Die Presse", Rainer Nowak, který se prostě v tomto meidálním světě pohybuje a ví jak na to...

Autor: bmoeds.gv.at, journalistenwatch.com, Rakousko, TGM, Praha, ČR, 14.2.2019

Zdroj:

Video zde:

https://www.facebook.com/bmoeds.gv.at/videos/547858632368643/

https://www.bmoeds.gv.at/site/Presse/Pressefotos/Veranstaltungen/Podiumsdiskussion_des_Denkwerk_zukunftsreich

https://www.journalistenwatch.com/2019/02/14/in-deutschland-podiumsdiskussion/