27. dub, 2019

STŘEDNÍ EVROPA: RAKOUSKO: Svobodní zahájili Eurokampaň na "baru"

Každý, kdo zůstane doma ve volbách do Europarlamentu 26. května, tak posiluje pouze imigrační fanatiky a azylové flákače. To je důvod, jít volit Svobodnou stranu Rakouska...
 
Takto vysvětluje ve volebním spotu vicekancléř Rakouska a předseda Svobodných (FPÖ), HC Strache se svým stranickým kolegou a europoslancem Haraldem Vilinským zákazníkovi co si přišel dát na baru pivo, proč volit Svobodné. Bar je plný sluníček, všichni skandují a podporují rudé a zelené. Objeví se v něm i fiktivní reportérka veřejnoprávní televize ÖRF, která se také raduje rudo-zeleně, prostě tak, jak to v Rakousku je. 
 
Rakouská FPÖ je stabilní euroskeptickou a antimigrační-antiislámskou stranou. Již skoro dva roky stranou vládní. Za její vlády se začaly hlídat hranice Rakouska, vyhošťují radikální imámy a zavírají mešity, kde se prokazatelně podporoval terorismus. Muslimů je v Rakousku na 700-800 tisíc, takže to má vláda složitější, ale přes to všechno se jí v tomto daří. Ministra vnitra Herberta Kickla za Svobodné, považují občané většinově za nejlepšího ministra vnitra Rakouska, od začátku II.republiky (1955).
 
V Europarlamentu jsou jasně napojení na spolupráci s ostatními euroskeptiky a počítá se s tím, že po volbách vstoupí do nové frakce, kterou chystá italský Matteo Salvini (vicepremier a ministr vnitra Itálie, předseda Lega) s podporou The Movement Steve Bannona. Rakousko má celkem na 18 míst v EP. Čtyři křesla teď patří FPÖ. Harald Vilímský, Barbara Kappel, Georg Mayer, Franz Obermayr. Letos mají šance posílit o 2 - 3 europoslance. 
 
Posílení euroskeptické frakce středoevropskými politiky je důležité také pro nás. Čím více středoveropských politiků tam bude, tím lépe obhájíme i svoje zájmy mezi Evropskými euroskeptickými stranami.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 27.4.2019
 
Videa zde: