16. lis, 2017

STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: KOALICE JAMAJKA DRHNE

Hledání kompromisu mezi CDU/CSU, liberály z FDP a Zelenými (Bündnis 90/Die Grünen) se zadrhává. Koalice Jamajka zjevně do vánoc nebude. Hlavním problémem jsou dvě strany. Bavorská CSU (Křesťansko-Sociální Unie) a Zelení jsou ve velkých rozporech. Kompromis je téměř nemožný. Merkelové možná nezbude nic jiného, než začít jednat se sociálními demokraty SPD, tam je však také problém a tím je osoba Martina Schulze. Předčasných voleb se bojí všichni kromě AfD, těm jediným preference rostou. 
 
Bavorská CSU (Křesťansko-sociální Unie) vs. Zelení úchylní islámofilní pedofilové
 
CSU je v Bavorsku tradiční stranou. Je to strana vícegenerační. Bavoři ji volí z generace na generací po léta, jenže teď mají alternativu a tou je Alternative für Deutschland (AfD). A to je hlavní problém CSU. Jak asi vysvětlí svým voličům, že je pro ně dobré to, co mají za svoji agendu Zelení? Namátkou je to islamizace země a přímá podpora islámu. Podpora všemožných sexuálních úchylek a módních trendů v sexualitě. Již v 70 letech tvrdili němečtí Zelení, že pedofilie je přirozená věc. Podpora všech možných pohlaví, od těch normálních až po ty úchylné, které vznikají jak houby po jaderném dešti. Zelení prostě útočí na podstatu naší civilizace. Bavoři jsou v podstatě jako Češi, jen mluví Německy a víme, jak dopadli Zelení u nás, u posledních voleb. V Německu zrovna také neudělali velký výsledek (8,9%, získali tak 67 poslanců), ale do Bundestagu se nakonec dostali. Tohle se voličům CSU těžko vysvětluje, a koalice se Zelenými by mohla CSU velice poškodit.
 
Generální tajemník CSU Andreas Scheuer o velkých rozdílech se Zelenými a možném neúspěchu vyjednávání o koalici Jamajka
 
Pro bavorský BR.de se vyjádřil tajemník CSU Scheuer. Ten popsal v čem všem je kompromis těžký, možná i nereálný. Upozornil na to, že vyjednávání mohou ztroskotat. Problémem je třeba kauza klimatu. Zelení chtějí opět zvyšovat daňovou zátěž pro majitele automobilů, prý kvůli ochraně klimatu. To CSU odmítá! Zelení podle něj odmítají uznat realitu a dávají přednost své ideologii, což je problémem i u ilegální imigrace. Původní dohoda o stanoveném stropu přijímaní maximálně 200 tisíc uprchlíků ročně se Zeleným nelíbí, nechtějí žádný strop. Kompromis je tak zatím velmi velmi slabý. Zelení jsou dohodě CDU/CSU & FDP na míle vzdálení. Dohoda nefunguje ani u rozvoje vědy a energetiky, protože další rušení jaderných elektráren je prostě nereálné, nebyla by pak zajištěna pro Německo energetická potřeba. 
 
Co říká o situaci poslanec Bundestagu a předseda bavorské sekce AfD Petr Bystroň?
 
"Jamajka se nedohodne, budou hrozit předčasné volby, SPD řekne, že musí splnit vůli voličů a půjdou do vlády. Předčasných voleb se bojí všichni kromě nás, jen nám preference stoupají". 
 
Velká koalice CDU/CSU & SPD
 
Je tedy docela reálné, že v Německu bude opět vládnou velká koalice. Je zde ovšem problém a tím je předseda SPD Martin Schulz, který jasně řekl, že do koalice s Merkelovou nepůjde. Není ale nereálné, že by se v zájmu "stability státu" sociální demokraté svého předsedy zbavili. Potom už nebude problém s Merkelovou vládnout. Možnost, že by se CDU zbavilo Angely Merkelové a kancléřem by byl někdo jiný, je zatím nereálná. Nicméně co není, může být. V politice i životě totiž platí: Nikdy neříkej nikdy. Jeden adept se objevil i v předvolební kampani. V létě se ze svého "exilu" v USA,  vrátil politik za CSU Karl-Theodor zu Guttenberg, aby stranu podpořil. Ten před lety odešel, když na něj prasklo, že jeho diplomová práce byla okopírovaná. Již tehdy se o něm říkalo, že je korunním princem na post kancléře. Otázka je, zda by Němci chtěli, aby je vedl podvodník. Zatím jim ale nevadí, že je vede blázen...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 16.11.2017