6. pro, 2017

STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: SPD & JEJÍ PODMÍNKY K OBNOVENÍ GroKo

Vedení SPD nechce, aby byla podpora brána automaticky, a také netvrdí, že do vlády GroKo vstoupí. Jednání mají být o více možnostech, jak federální vládu podpořit. Konečné rozhodnutí o zahájení jednání bude mít ve čtvrtek kongres strany SPD. Vedení  k tomu určilo i základní body, které hodlá SPD preferovat a prosadit, v případě vládní účasti. Spiegel on-line zveřejnil anketu, kde většina příznivců a členů SPD velkou koalici GroKo odmítá...

Podmínky k obnovení spolupráce jsou klasické ze socialistického ranku. Tváří se jako starosociální, které chtějí ochraňovat dělníky, zaměstnance, učitele, odboráře, důchodce, matky s dětmi a rodiny. Nicméně zároveň obsahují také podmínky týkající se ilegální imigrace. Ty jsou takové, že do jedné kapsy sice vláda dělníkům & spol, nasype peníze, ale z druhé jim jich vezme mnohem víc, aby zaplatila stamiliony nekvalifikovaných ilegálů, kteří nepracují, zvyšují kriminalitu, a likvidují německou kulturu a společnost. 

Ukázka bodů:

Německo potřebuje moderní imigrační zákon, který umožňuje příliv kvalifikovaných pracovníků.

Posílení pracovní síly a lepší řízení legálního přistěhovalectví. Lidé před válkou a pronásledování, musí dostat naši plnou ochranu. Horní mez, která zpochybňuje tento princip, odmítáme.

Sloučení rodiny a rodinného života přispívají k dobré integraci. Proto nechceme prodloužit dočasné pozastavení sloučení rodiny.

Základní "Právo na azyl" musí zůstat nedotčené. Potřebujeme úsilí o integraci uprchlíků a nadále podporovat federální vládu v úsilí pro rozdělení imigrantů do měst a obcí. 

Všichni, kteří zůstanou déle v Německu, musí být schopní naučit se náš jazyk a uživit se. Proto chceme výrazně zvýšit dostupnost jazykových kurzů a kurzů integrace na trhu práce.

Podle ankety Spiegel on-line, většina příznivců a členů SPD velkou koalici GroKo odmítá a je spíše pro podporu menšinové vlády CDU/CSU. To však odmítá kancléřka Merkelová. Jednání o obnovení velké koalice tak naplno začnou nejdříve v lednu 2018. Za předpokladu, že to potvrdí  sněm SPD, který začíná ve čtvrtek.

Autor: TGM, Praha, ČR, 6.12.2017

zdroj: