17. led, 2018

RÝNSKÝ SPOLEK NEWS: STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: Těžkosti GroKo

V Německu se Angela Merkel & Martin Schulz snaží o staronovou koalici mezi CDU/CSU & SPD. Víkendová dohoda však padla. Jak část SPD, tak i CDU/CSU nesouhlasí s určitými částmi předběžné dohody. Staronová koalice je tak v nedohlednu.

Staronová Große Koalition neboli GroKo

Angela Merkel po debaklu s vytvořením koalice "Jamajka", začala sondovat u sociálních demokratů SPD, se kterými momentálně tvoří udržovací vládu. Ustupuje jim a to hlavně v bodu ilegální imigrace. Jenže od roku 2015 se situace značně změnila. I když se mainstreamová media, vláda, policie i ministerstvo vnitra snažilo zakrývat stopy, jak to jen šlo, nepomohlo to. V lednu 2018 už celé Německo i Evropa ví, že ilegální imigrace zvyšuje kriminalitu, islamizuje Německo i Evropu a vede ji do pekel. Za to vše je zodpovědná kancléřka Merkel, která svoji slavnou větou vyřčenou 31.srpna 2015: „Wir schaffen das!“(Zvládneme to) otevřela v Německu i Evropě v podstatě válečnou frontu, když nařídila otevřít hranice pro všechny příchozí jak z Afriky, tak blízkého východu. O tom, co to Evropě přineslo, už vědí dnes všichni. Být vítačem tudíž znamená být za šílence. Politici střední generace jsou si toho dobře vědomi a chtějí v politice zůstat, jak v CDU/CSU, tak i SPD. Merklová a i Schulz, který požaduje absolutní vítání bez omezení, jsou tak hlavní dvě německé tváře toho, co se díky ilegální imigraci v Evropě děje. A pokud by měla staronová koalice fungovat, začaly padat návrhy, že by v ní neměli být ani Merkel, ani Schulz. Současný návrh na přijímání 220 tisíc ilegální imigrantů ročně, je zatím na vodě.

Zemské organizace SPD proti i hlasy ozývající se z CDU/CSU

SPD Sasko-Anhaltsko, SPD Berlín se vyslovily proti obnovení koalice. Stejně tak se ozývají hlasy jak z CDU, tak i CSU. Proti jsou i Mladí sociální demokraté. Situace začíná připomínat klasickou věc, učedníci už nechtějí mistra. Chtějí se mistry sami stát a ten dosavadní jim stojí v cestě. GroKo musí schválit celá SPD na sněmu, který se koná tuto neděli, bude jich tam 600 z celého Německa. Schulz hraje v SPD o přežití, takže se bude velmi snažit, aby mu to delegáti odhlasovali. Stejně tak i Merkelová, která ví, že jediná věc, která ji udrží na postu kancléřky a v Německé politice bude, když sestaví vládu, ve které bude šéfovat.

Německo v tragické situaci

Je úplně jedno, že tentokrát nejde o hospodářskou krizi a že Němci se mají dobře. Protože k čemu jim je skvělá ekonomika, když jim vláda postupně islamizuje zemi. Vraždy, znásilnění, násilí, útoky na bezvěrce, to vše se v Německu stupňuje. Jediná strana, která proti tomu jasně vystupuje, je Alternativa pro Německo. Ta je momentálně třetí nejsilnější, ale je v tomto boji zcela osamocená.

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.1.2018