14. úno, 2018

STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: Němečtí socani – nová vůdkyně!

Dospěl jsem k závěru, že jen socani, je jedno zda v ČR, nebo Německu, nebo jinde, jsou schopni vybudovat masovou mnohamiliónovou stranu a zároveň ji dovést na naprosté dno.

Francouzští socani měli 11 miliónů hlasů, skončili na 2 miliónech. Čeští socani měli 2 milióny hlasů, skončili na 300 tisících a němečtí socani, u kterých se to od posledních voleb mele o sto šest, ti v nejlepších dobách měli 21 miliónů hlasů a 41% hlasů. V posledních volbách získali 11 miliónů hlasů a 20% hlasů a tím i historické minimum, které ale podle posledních průzkumů překonávají, když padají dokonce na 16% a jsou těsně nad vlasteneckou AfD, ke které přechází jejich voličstvo i členstvo.

Do čela německé sociální demokracie SPD se nyní prodírá jistá Andrea Nahles. Podívejme
se na ženu, která bude definitivní hrobařkou socialismu v Německu. Andrea Nahles se narodila v roce 1970 v západoněmeckém Porýní-Falci. Vystudovala politiku, filozofii a germanistiku. Do sociální demokracie vstoupila v roce 1988 a stala vůdkyní sociálně demokratické mládeže. Andrea se stavěla proti tzv. Agendě 2010, reformnímu balíčku sociálně demokratického kancléře Schrödera, který pomohl částečně zmenšit obludný německý sociální stát, posílit ekonomiku a zmenšit nezaměstnanost.

Nahlová se tak stala vůdkyní socialistické levice uvnitř SPD. Nahlová nicméně není úplně politický neznalec. Poslední čtyři roky byla ministryní práce a sociálních věcí Německa, v kteréžto pozici zaváděla novou minimální mzdu, rozšířila předčasné důchody a připravila tak německé daňové poplatníky o 160 miliard eur (skoro HDP České republiky), nebo omezila možnost vysídlení imigrantů, pokud se účastní jazykových kurzů, nemluvě o tom, že je zastánkyní bezbřehé solidarity a inkluze!

Pokud bude pokračovat v kurzu svého předchůdce Schulze, můžeme očekávat pokračující strmý pád německé sociální demokracie ne nepodobný tomu, co se nyní dělo v ČR. Každopádně chce Nahlová pokračovat v jeho plánu na druhou velkou koalici, která dál bude pustošit Evropu a evropské národy. Jen teď v čele této koalice budou stát hned dvě ženy.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 14.2.2018