3. čvc, 2019

STŘEDNÍ EVROPA: NĚMECKO: AfD & Die Linke kritizují nominaci Leyens na šéfku EK

AfD a Die Linke (Levice), kritizovali navržení německé ministryně obrany Ursuly von der Leyen (CDU) do funkce predsedkyně Evropské komise...

"Určitě bychom tolerovali předsedu Křesťanského demokrata (CDU), pokud je konzervativní, trasa pro ilegální migranty ve Středomoří se uzavře a předseda eurokomise se obrátí proti další aroganci autorit EU," uvedl šéf AfD Jörg Meuthen. To však od naší ministryně obrany nemůžeme očekávat.

"Ona by na tomto postu předvídatelně selhala, stejně jako neuspěla jako ministryně práce a ministryně obrany," pokračoval Meuthen. Jediné kladné na jejím jmenování bylo selhání spitzen kandidáta Manfred Webera a také socialisty Franse Timmermanse.

Také z řad levice přišla kritika nominace

Tobias Pflüger, tiskový mluvčí levicové strany Die Linke, popsal nominaci jako "vážný vtip". Ministryně obrany Von der Leyen byla v Německu "v obklopení svých poradců" a nevyřešila žádný problém Bundeswehru, citoval Pflüger. "Kde by přesně měla být kvalifikace Ursuly von der Leyen, pro úřad předsedkyně Evropské komise, zůstává záhadou."

Europarlament bude o Leyen hlasovat 16.7.2019.

Autor: www.journalistenwatch.com, Německo, TGM, Praha, ČR, 3.7.2019

Zdroj:

https://www.journalistenwatch.com/2019/07/03/afd-linke-leyens/