10. lis, 2019

NĚMECKO: Braniborsko: AfD kandidáti do vedení Landtagu blokováni

Podobně jako v Bundestagu se i v Braniborském zemském sněmu volí předsednictva...
 
AfD už neprošlo několik kandidátů do vedení sněmu
 
Neprošli delegáti Daniel Freiherr von Lützow, Lena Duggenová a Dennis Hohloch. Von Lützow ve volbách neprošel už dvakrát. Lützow obdržel 28 hlasů pro a 53 proti, jeden se zdržel hlasování. Bylo tak přítomno 82 z 88 členů. Vzhledem k tomu, že AfD má 23 poslanců - pokud jsou tam všichni - matematicky také členové jiné frakce nebo několik dalších frakcí hlasovali pro kandidáty za AfD. Vůdci CDU, Levice a Zelení - Jan Redmann, Kathrin Dannenberg a Ursula Nonnemacher - v říjnu obvinili Lutzowa z pravicových extremistických a rasistických postojů. Například za to, že politik AfD veřejně podporuje alianci Pegida na Facebooku.
 

Duggenová obdržela 27 hlasů pro a 53 proti, dva členové se zdrželi hlasování. Od tohoto roku je poslankyní zemského sněmu. Duggenová patřila od roku 2011 do roku 2014, ke straně Svoboda, která byla v roce 2013 pozorována bavorskou ústavní ochranou a klasifikována jako islamofobní. 

Hohloch, parlamentní šéf skupiny AfD, obdržel 28 hlasů pro a 54 proti. Kritika z jiných frakcí tentokrát řeší jeho vztah k Junge alternativa, což je mládežnická organizace AfD. Ta je Federálním úřadem pro ochranu ústavy klasifikována jako podezřelá v oblasti pravicového extremismu. AfD nyní může učinit nové návrhy. 

Zemské předsednictvo

Předsednictvo podporuje předsedu zemského sněmu při vedení sněmu, uzavírá dohody mezi politickými skupinami a rozhoduje o parlamentních zasedáních. AfD je doposud v prezidiu zastoupena viceprezidentem Andreasem Galau a Steffenem Kubitzki, ale má nárok na třetí místo. V září v Bundestagu neprošel čtvrtý kandidát AfD na viceprezidenta předsednictva spolkového sněmu.

Autor: TGM, Praha, ČR, 10.11.2019
 
Zdroj:
 

https://www.morgenpost.de/berlin/article227562933/Weitere-AfD-Kandidatin-faellt-bei-Praesidiumswahl-durch.html