30. pro, 2019

NĚMECKO: Berliner Morgenpost: "Rozdělit společnost není mandát veřejnoprávního vysílání"

Sebastian Geisler, je komentátorem městského deníku Berliner Morgenpost...
 
Zařadil bych ho spíše jako městského liberála, který píše ve stylu českého Echo24.cz. Jeho komentář k současné německé kauze "Babička je ekosvině", je přesný. Jsem za to rád, protože, se konečně začala ozývat i německá mainstreamová střední třída. Je to sice první vlaštovka, která jaro nedělá, ale díky za ni ! Byl překročen Rubikon a všem je to jasné, samozřejmě kromě české liberální pravdoláskové suity, ta bude tuhle prasárnu bránit a brání ji...
 
Sebastian Geisler píše:
 
"Je pozoruhodné, co ve WDR prochází jako „satira“. Děti zpívají „Moje babička je stará ekologická svině.“ Podle WDR mají být mladí zpěváci „vyslanci klimatické spravedlnosti“. Zdá se tedy, že dospělí tvůrci se více zajímají o politický dopad než o humor. Jak je tedy „satirický“ takový příspěvek?"
 
Rozdělit společnost není mandát veřejnoprávního vysílání
 
"Vysvětlení sboru WDR, které následovalo po řadě negativních reakcí, věci nezlepšují. Říká se například, že zúčastněným dětem bylo řečeno, že přehánění a humor je „zaměřen na konflikt mezi generacemi“. Generační konflikt? Má to vyvolat u dětí dojem, že hedonistická generace prarodičů by raději vyrazila na výletní plavbu, než aby poskytla svým vnoučatům budoucnost, ve které stojí za to žít." Neznám prarodiče, co by svým potomkům něco odepřeli, povětšinou jsou to milující prarodiče. Není úkolem veřejnoprávních vysílatelů, aby přispívali k sociálnímu dělení společnosti !
 
Video odsoudil i ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet (CDU) a byl urážen jako „pravicový trol“. Označil za nepřijatelné, aby byli děti instruování proti svým prarodičům a rodičům. To je zcela správný postoj, ale budeme mu to muset před volbama připomínat. Video samozřejmě používá i AfD, ale to není důvod vidoe nekritizovat, protože je to legitimní kritika, nejde o žádný "útok z prava !"
 
Aktivistka Carola Rackete pozdraví na Twitteru z Patagonie
 
Mimochodem, víte, kde Carola Rackete strávila vánoční svátky? Kapitánka uprchlického člunu a aktivista ochrany klimatu, která v říjnu vyzvala k „Povstání za zánik naší civilizace“, aby se blokovali silnice v Berlíně, aby se zamezila dělníkům možnost v dojíždění za prací a tím změně klimatu. Pozdravila svém na Twitteru z Patagonie.  
 
Moje babička málokdy opustila svůj okres. Tím chrání klima více, než ti co o tom nahlas pokřikují...
 
Autor: Sebastian Geisler, Berlin, Německo, TGM, Praha, ČR, 30.12.2019
 
Zdroj: