1. čvc, 2020

NĚMECKO: AfD chce snížit veřejnoprávní vysílání o 90 %

AfD chce výrazně sníženou nabídku od ARD, ZDF a Deutschlandradio...
 
Očekává se, že velké mediální společnosti budou v budoucnosti platit náklady prostřednictvím poplatku.
 
Strana AfD je od svého vzniku kritikem veřejnoprávního vysílání. Je to příliš drahé, příliš neefektivní, ale ze všeho nejvíce má strana „ pochybnosti o politické objektivitě a nezávislosti “ ARD, ZDF a Deutschlandradio. Alespoň to je to, co se říká v konceptu AfD, který byl představen v Düsseldorfu v pondělí (29. června 2020).
 
Sedm skupin zapojených do konceptu
 
Mluvčí mediální politiky celkem sedmi politických skupin pracovali na myšlence tzv. „ Základního rádia “. Spektrum sahá od NRW po Schleswig Holstein po Durynsko. Koncept počítá s 90% redukcí ve veřejnoprávním vysílání, omezeným mimo jiné na zprávy, kulturu a zpravodajství o amatérských a populárních sportech.
 
Rostou náklady na předplatné v Netflix, Amazon and Co.?
 
Toto rádio by mělo stát pouze deset procent předchozí poptávky, financováno by bylo pouze prostřednictvím poplatku placeného velkými mediálními skupinami. Zástupci strany jménem Netflix, Amazon a Apple, jakož i Springer-Verlag nebo Bertelsmann.
Vzhledem k tomuto poplatku však existuje riziko, že společnosti například připočtou náklady na tento poplatek k předplatným, a že budou pro zákazníky dražší, připustil mluvčí mediální politiky parlamentní skupiny NRW Sven Tritschler.
 
AfD chce vládnout ve všech zemích
 
Koncepce nemá žádnou perspektivu, dokud AfD nebude zapojeno do vlády ve spolkových zemských státech. Tritschler však na žádost potvrdil, že AfD se přirozeně zaměřuje na trvalou vládní účast ve všech federálních státech. „ Je to práce každé strany, “ řekl politik AfD. Federální státy jsou odpovědné za právní rámec příslušného subjektu televizního vysílání.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 1.7.2020
 
Zdroj:
 
https://www1.wdr.de/nachrichten/landespolitik/afd-will-grundfunk-100.html
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!