4. dub, 2021

LICHTENŠTEJNSKO: Daniel Risch: Bezprostřednost je v politice neznámá

Daniel Risch z Vlastenecké Unie (VU)...
 
Od 25. března 2021 je novým předsedou vlády Lichtenštejnského knížectví a dříve byl členem vlády Lichtenštejnského knížectví, jako zástupce vedoucího vlády a radní vlády s odpovědností za ministerstvo infrastruktury, hospodářství a sportu. V rozhovoru pro lichtenštejnský deník Vaterland.li, říká nový předseda vlády Lichtenštejnska, jak koronavirus změnil vnímání politiky, nejen celosvětově, ale i v malém knížectví, kde se v podstatě každý s každým zná.
 
 
Bezprostřednost, které se jinak v politice moc nevyskytuje, dnes je vidět na každém kroku. Vláda vydá nějáké nařízení a třebas ho za pár dní změní. Na všechny to však má dopad. Vlády tak musí během krátké chvíle měnit svá rozhodnutí a přiznat třebas i chyby. To, se v normálních časech moc neděje, protože když se objeví nějáká chyba, je většinou ta vláda už dávno jiná. Jeho strana Vlastenecká Unie (VU), zvítězila v nedávných volbách jen o 23 hlasů, nad Občanskou progresivní stranou (FBP). S tou však vytvořila opět velkou koalici.
 
Nový předseda vlády Risch, nechce v podstatě nic moc měnit. Jde o konzervativního politika. Důležitá pro něj je samozřejmě ekonomika, která je v Lichtenštejsnku samozřejmě na skvělé úrovni. Stejně jako robotizace hospodářství, zemědělství apod...
 
Knížectví považuje za "malý domov", těch, kteří uznávají monarchii a tradiční uspořádání. Je samozřejmě praktikujícím katolíkem. Je ženatý a má dvě děti. Lichtenštejnsko podle něj, má být klidným místem pro život, s jistotou tradic, ochrany přírody a rozvoje turismu, šetrného právě k místním horám. Zároveň má být technologicky moderním státem. Co se týká migrace, ta je žádaná pokud jde o lidi, kteří mají Lichtenštejnsku co dát. Nelegální migraci nepřijímá. Na mezinárodním poli má Lichtenštějnsko zůstat i nadále neutrální a o svých věcech si chce i nadále rozhodovat samo.
 
Daniel Risch je v Lichtenštejnsku populární i jako muzikant, kdy se svojí kapelou hraje místní lidové šlágry. Muzika a politika se podle něj prolínají nejen v emocích, ale i v tom udělat něco pozitivního pro obyvatele knížectví.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 4.4.2021
 
Zdroj:
 
https://www.vaterland.li/liechtenstein/politik/es-menschelt-ueberall-auch-in-der-politik;art169,444773#_=_
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!