26. lis, 2017

STŘEDNÍ EVROPA: ŠVÝCARSKO: ZASEDÁNÍ EFTA, HODNĚJŠÍHO DVOJČETE EU

EFTA neboli Evropské sdružení volného obchodu (Norsko, Island, Švýcarsko, Lichtenštejnsko), mělo zasedání v Ženevě. Jde o Evropské státy, které nejsou v EU, ale spolupracují z hlediska obchodu a hospodářství. EFTA je pružnějším a efektivnějším dvojčetem EU. Neřeší totiž politiku, jako je gender, homosexualismus, islamismus a další výplody chorých mozků v Bruselu & Berlíně, ale čistě obchod a hospodářskou spolupráci.
 
EFTA řešila další možnosti obchodu s Velkou Británií a také se připravuje na Brexit. Možnosti toho, že by se VB do EFTA vrátila (bylo kdysi jeho členem), jsou otevřené. Dále řešila obchodování s Tureckem. Pokračují obchodní jednání s Indií, Malajsií a Vietnamem, s cílem dokončit je v roce 2018. Jednání s Mercosurem (Argentina, Brazílie, Uruguay a Paraguay) vstoupila do II. kola. Problémy jsou v otázkách kolem zemědělství.
 
Podepsána byla i dohoda s Moldavskem. Kromě 27 dohod o volném obchodu, které se týkají 38 zemí, má EFTA nyní sedm prohlášení o spolupráci.
 
Pokud by Česko vystoupilo z EU, může požádat o členství v EFTA, nebo o obchodní a hospodářskou spolupráci a žádné otřesy je čekat nebudou, tak jak vyhrožují eurohujeři a další přitakávači Bruselu & Berlína.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 26.11.2017
 
zdroj: