21. úno, 2019

STŘEDNÍ EVROPA: ŠVÝCARSKO: Důstojníci se vzbouřili proti zpřísnění práv držení zbraní

Šéf Švýcarské armády Philippe Rebord, chce implementovat směrnice EU o právech držení zbraní ve švýcarské armádě. Proti tomu se zvedl odpor ve švýcarské asociaci důstojníků, která otevřeně vyzývá k demokratickému protestu proti šéfovi armády a doporučuje volit v referendu proti této myšlence.
 

Všichni občané by měli hlasovat pro "ne", říká Švýcarská asociace důstojníků. Asociace odkazuje na nátlak svého šéfa armády, který chce implementovat pokyny EU pro zbraně. Ospravedlňuje to tím, že uvádí, že Švýcarsko je jako člen Schengenského prostoru povinno přizpůsobit vlastní zákon o zbraních právu EU. Také by to znamenalo, že poloautomatické zbraně, jako jsou útočné pušky 90 a 57, budou zakázány pro jednotlivce.

 

Kluby za držení zbraní a asociace důstojníků v tiskových zprávách uvedly, že doporučují všem občanům aby 19. května, hlasovali proti nápadu na zpřísnění legislativy držení zbraní podle požadavků EU. Většina federální rady a poslanci jsou pro změnu zákona. Pouze hlavní vládní Švýcarská lidová strana (SVP) je proti a odmítá zpřísnění.

 

Ředitel armády Rebord tvrdí, že omezení právních předpisů pro zbraně, by mělo být zaměřeno pouze proti zneužívání zbraní.

 

Autor: www.blick.ch, Švýcarsko, TGM, Praha, ČR, 21.2.2019

 

Zdroj: