2. led, 2020

ŠVÝCARSKO: Antifa na vánoční bohoslužbu atakovala v kostele místní pastorku

Spor mezi protestantskou pastorkou Christine Dietrichovou a Antifou ve Švýcarsku dosáhl nové úrovně. Na Štědrý den přerušila Antifa její mši, ve vesnickém kostele Kleinhüningenu / Basileji...
 
Mše teprve začala, varhaník zahrával úvodní skladbu, když vstalo několik maskovaných lidí. „Ještě předtím jsem si těchto lidí nevšimla,“ říká pastorka Christine Dietrichová, která tuto bohoslužbu vedla. Zdá se, že mladí lidé seděli v kostele jen jako obyčejní věřící a krátce nato se přestrojili.
 
"Vstali a rozložili své transparenty" říká Dietrichová. Někteří věřící si původně mysleli, že jejich představení bylo součástí programu. „Naše poselství je: mír namísto agitace církve,“ zvolala aktivista. Dietrich bude kázat o světle a míru. „Ale tento mír je pokrytecký!“ Pastorka po celá léta provozovala extrémně pravicový web a nikdy se od něj nedistancovala. "Vyzýváme ji, aby se dnes postavila proti islamofobii a rasismu."
 
Konkrétně pastorku obviňují z toho, že přispívala jako autorka na webové stránce „PI-News.net“. Za to ji Antifa obviňuje z islamofobie a rasismu.
 
Státní zastupitelství v Basileji zahájilo řízení pro podezření z narušení svobody vyznání a kultury v souladu s článkem 261 Švýcarského trestního zákoníku. V projednávaném případě jde o úřední delikt, a proto státní zastupitelství zahájilo vyšetřování z vlastního podnětu. Úřad se rozhodl udělat tento krok po zhlédnutí videa zveřejněného v médiích.
 
Autor: PI-News.net, Švýcarsko - Německo, TGM, Praha, ČR, 2.1.2020
 
Zdroj: