SLOVINSKO

4. bře, 2020

Slovinsko má novou antimigrační vládu...

Ve Slovinsku, kde skoro 2 roky vládla eurohujerská vláda, která teď padla, se do křesla premiéra vrátil konzervativně-národní politik Janša. Včera večer pro něj hlasoval parlament v počtu 52 z 90 poslanců...

"Buď se ten kdo přijde do Slovinska, přizpůsobí „naší kultuře“, a nikoli naopak. "Je jasné, že se nebudeme přizpůsobovat civilizaci, která neuznává stejná práva pro ženy, oddělení státu a církve a svobodu vyznání a kriminalizuje osoby sexuálních menšin," řekl premiér Janša...

Autor: TGM, Praha, ČR, 4.3.2020

Zdroj:

http://www.novaburzoazie.com/437534864/6430637/posting/balk%C3%A1n-news-slovinsko-parlamentn%C3%AD-demokracie-v-praxi

19. srp, 2018

Před pár měsíci jsme psali o parlamentních volbách, které proběhly ve Slovinsku. Nyní se
musíme vyjádřit k zformování nové vlády, protože její zformování naprosto jasně odráží to, že vůle lidu není v parlamentní demokracii respektována, to, že parlamentní, či zastupitelská demokracie nezastupuje lid, ale vůli stranických sekretářů a vládnoucích elit...

Po měsících jednání vznikla Eurohujerská fronta proti Slovinské demokratické straně Janeze Janši. Tato konzervativně pravicová, protiimigrační a nacionalistická strana se stala nepřítelem číslo 1 slovinských a unijních elit. Nikdo s nimi do vlády nechtěl jít, a tak nakonec vznikla nová vláda, velice nestabilní, menšinová, opírající se o extrémistickou stranu „Levice“ v čele s neúspěšným presidentským kandidátem Marjanem Šarecem, za podpory neúspěšné expremiérky Alenky Bartuškové a bývalého premiéra Miro Cerara. Nová vláda se skládá z „Kandidátské listiny Marja Šarece“, „Strany Alenky Bartuškové“, Moderní centristické strany Miro Cerara, sociální demokracie a Demokratické strany penzistů Slovinska s podporou Levice. Bez Levice mají 43 z 90 poslanců, s Levicí 52 poslanců potřebných k vládnutí.

Od této vlády lze očekávat proevropskou a proimigrační politiku, omezení spolupráce
s Rakouskem a dalšími státy spojenými s Visegrádem a vazalství vůči unii maskované absurdní
snahou Slovinska zařadit se mezi „vyspělé a demokratické západní státy“.

Tímhle způsobem vládnoucí elita úplně odstavila od možnosti vládnutí vítěznou stranu.
Člověku se dělá značně nevolno, když pak slyší, jak zastupitelská a parlamentní demokracie je skvělá, jak zastupuje zájmy lidí a podobné žvásty. Zastupuje zájmy jen určitých lidí.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.8.2018


 

5. čvn, 2018

Ve Slovinsku právě proběhly parlamentní volby do Národního shromáždění. Jsou to první parlamentní volby, na kterých se plně ukázal dopad migrantské krize a islamizace Evropy. Předchozí volby proběhly v roce 2014...

Zatímco v předchozích volbách euroskeptická a antiimigrační strana SDS oslabila o čtyři
mandáty a skončila na druhém místě, za levičáckými liberály z Moderní centristické strany, nyní jsou výsledky dost jiné.

Slovinská demokratická strana se umístila na prvním místě s 25 mandáty. Její vůdce Janša,
pocházející z katolického a dělnického zázemí, je blízkým spojencem Viktora Orbána a usiluje o zničení zdegenerované levice, podporuje Donalda Trumpa a chce zastavit šílené regulace Evropské unie a místních orgánů.

Druhé místo zaujal levicový intelektuál Marjan Šarec se svou kandidátskou listinou, který kandidoval poprvé a získal 13 mandátu na platformě podpory homosexuality a spojování křesťanství se socialismem.

S deseti mandáty se na třetím místě umístili eurohujerští socané.

Za poraženého voleb je považována, již zmíněná Moderní centristická strana, která ztratila rekordních 26 poslanců a spadla z 36 mandátů na 10 mandátů.

Čtvrté místo obsadila radikálně levicová strana říkající si „Levice“ pod vedením mladého ultralevicového aktivisty Luka Meseče, který podporuje Palestince, bojuje proti geneticky modifikovaným potravinám, podporuje znárodňování, imigraci, útoky na katolickou církev a další podobnou politiku. Ti získali 9 poslanců.

Liberální eurohujerští cuckservativci ze strany Nové Slovinsko získali 7 poslanců.

Sociál-liberální eurohujeři ze „Strany Alenky Bratuškové“, bývalé premiérky, získali 5 mandátů.

Demokratičtí penzisté získali 5 mandátů.

Na posledním místě se umístila radikálně konzervativní a euroskeptická Slovinská národní strana s 4 poslanci, která se tak vrátila do Národního shromáždění po osmi letech absence. Slovinská národní strana podporuje omezení moci soudcokracie, odchod Slovinska z EU, omezení imigrace, zastavení privatizace strategických podniků, chce zrušit majetkovou daň a zvýšit minimální mzdu.

Jaké je tedy hodnocení těchto voleb? V první řadě, vyhráli eurohujeristé, to si musíme
přiznat. Jsou sice roztříštění, jak už to u takových partají bývá, ale zatímco „Demokratický blok“ v ČR dal dohromady sotva čtvrtinu poslanců, tihle eurohujeristé mají celkem 59 z 90 poslanců. A tak, i když nacionalisté ve Slovinsku jsou sjednoceni jen do dvou stran, a jedna z nich získala první příčku, nepodaří se jim asi sestavit vládu.

Místo toho hrozí, že vznikne na dalších několik let (pokud nebudou v listopadu předčasné volby, jak se někteří komentátoři domnívají) eurohujerská koalice pod vedením Marjana Šarece. Přejme jim hodně neúspěchů a selhání případných koaličních jednání, protože to může otevřít cestu k posílení slovinských nacionalistů, když slovinský lid uvidí diletantství a rozhádanost liberálů a levičáků.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.6.2018


 

 

4. kvě, 2018
Na 50 tisíc ilegálních imigrantů je na cestě do EU na tzv. "balkánské trase". Varovali před tím orgány Slovinska. S přicházejícím létem, začíná vše znovu...
 
Slovinský státní tajemník ministerstva vnitra Boštjan Šefic tak varoval EU již před několika dny. Ministryně vnitra Slovinska  Vesna GYÖRKÖS Žnidar, řekla, že policie je připravená a plány jsou vypracovány. Slovinská policie varuje místní obyvatele.
 
Již v prvním čtvrtletí letošního roku došlo ve Slovinsku k výraznému nárůstu žádostí o azyl. V oblasti Bela Krajina na hranici s Chorvatskem kde jsou ilegální hraniční přechody, jsou pozorovány skupinky ilegálních imigrantů, jejich počet se pravděpodobně zvýší v nadcházejících měsících. Přicházejí z Řecka a Rumunska. 
 
Podle slovinských zpráv z médií policie varuje místní obyvatele, aby cizince nevpouštěli do svých domovů a vyhýbali se jim, a informovali o nich policii. Chorvatská média varovala letos v únoru, že podle zprávy UNHCR může dojít k obnovení přílivu ilegálních imigrantů na Balkáně. Německá mainstream média o situaci na Balkáně mlčí...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 4.5.2018
 
Zdroj:
 
http://nova24tv.si/lokalno/na-poti-kar-50-tisoc-migrantov-stvari-se-v-zadnjih-dneh-stopnjujejo-kaj-se-dogaja/