4. pro, 2017

BALKÁN NEWS: SRBSKO: INTER-DŽIHÁD-POL

Inter-džihád-pol. 

Tak by se po posledním rozhodnutí mohla nazývat organizace Interpol. Mezinárodní policie Interpol určená ke stíhání zločinců napříč světem, totiž zrušila mezinárodní zatykač vydaný Srbskem na kosovského premiéra a stíhaného válečného zločince Ramuše Haradinaje.
 
Nyní se ho Interpol jako současného kosovského premiéra rozhodl chránit, a podobně jako nebyl Násir Orić vydán do Srbska, ale ke svým přátelům do Bosny, tak je nyní chráněn Ramuš Haradinaje. Ramuš Haradinaje je bývalý velitel Kosovské osvobozenecké armády. Patřil mezi velice malou skupinu vojáků a důstojníků této organizace, kteří nepocházeli z islámského prostředí. On sám pochází z katolické rodiny.
 
Přesto byla UÇK islámská teroristická a separatistická organizace. Kroky činěné mezinárodním společenství ve prospěch UÇK jsou podporou mezinárodního džihádu, tedy i ochrana Ramuše Haradinaje. Ramuš Haradinaj byl naverbován ve švýcarské emigraci místní albánskou diasporou, když tam pracoval jako stavební dělník a vyhazovač v nočním klubu. V Albánii prošel bojovým výcvikem a naučil se sabotážím. Haradinajovi a jeho mužům se podařilo v západním Kosovu odrazit pořádkové síly Srbů. Přesto se rozhodl pro krvavé odvety proti civilistům, Srbům i jejich albánským sympatizantům.
 
V září 1998 bylo v Glodnaje nalezeno 39 těl obyvatel povražděných na Haradinajův rozkaz. Mezinárodní trestní tribunál v Haagu, o kterém jsme Vám nedávno napsali, nechal Ramuše Haradinaje za jeho zvěrstva a zločiny propustit a zbavit obvinění. Stalo se tak na nátlak západních států, které ho vnímali jako „faktor stability“.
 
Druhý soud v roce 2011 se zachoval stejně. Zproštěn všech obvinění z pronásledování civilistů. Přesto Srbové doufali ve spravedlnost, a proto na Haradinaje uvalili mezinárodní zatykač. Slovinci zatkli Haradinaje v červnu 2015, ale na nátlak západu byl propuštěn po dvou dnech.
 
V lednu 2017 byl zatčen francouzskou policií a tento krok byl obratem odsouzen, některými americkými demokratickými politiky, zejména Eliotem Engelem, který prohlásil, že Srbsko zneužívá Interpol, a že EU by měla zabránit Srbsku ve vstupu (chudáci Srbové! :D), dokud nenormalizuje své vztahy s Kosovem.
 
27. dubna francouzská policie propustila Haradinaje a v prosinci byl definitivně zrušen mezinárodní zatykač INTERPOLU na tohoto mužem, o kterém jeho vlastní vojáci říkali, že je psychopat. Není divu. Co čekat od organizace, které šéfoval Reinhard Heydrich…
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 4.12.2017