20. úno, 2018

BALKÁN NEWS: SRBSKO: 10 let ukradeného Kosova

Nejen vědci v CERNu experimentují s černými dírami. S jednou takovou černou dírou experimentuje Evropská unie a Spojené státy americké, už celých deset let a to přímo v samotné Evropě. Tou černou je „Republika Kosovo“, ve skutečnosti jihosrbská Autonomní provincie Kosovo a Metochie...

„Republika Kosovo“ se zformovala jednostranným, ilegálním a zločinným odtržením pod vedením vůdců obávané teroristické organizace UČK (Kosovská osvobozenecká armáda) na začátku roku 2008. Srbsko tento krok odmítlo uznat, nejen protože šlo o porušení mezinárodních dohod zaručujících územní integritu a svrchovanost Srbska, ale především, protože Kosovo je jedním z rodišť srbského národa a jeho státnosti.

Jen krátce k historii Kosova. Slovanské srbské kmeny osídlili Kosovo v 6. století a založili zde zárodek srbské státnosti. 15./28. června 1389 se na „Kosovském poli“ odehrála historická bitva srbského národa, kdy početně slabší, hůře vyzbrojená a hůře vycvičená srbská armáda zuřivě a tvrdě vzdorovala osmanské imperiální armádě pod osobním vedením sultána Murada I. a jeho syna Bajezida. 12 tisíc Srbů a jejich spojenců proti 40,000 tureckým vojákům. Bitva skončila naprosto nečekanou plichtou. Očekávané triumfální vítězství Turků se nekonalo. Místo toho byl srbským národním hrdinou Milošem Obilićem zavražděn samotný turecký sultán Murad a většina Muradovi armády byla v bitvě zničena. Padl i srbský princ a vládce Lazar I. Turecká armáda byla zastavena a Osmanská říše řešila chaos okolo nástupnictví po padlém Muradovi.

Dál se zabývat historií nebudu, a jen Vás odkáži na dokument „Uloupené Kosovo“, kde je historie Kosova a srbské domorodosti v této oblasti dobře popsána, stejně jako populační nárůst albánského etnika, které bylo pod vládou Osmanu islamizované. Za povšimnutí stojí, že albánská menšina na Kosovu uplatňovala, ať už vědomě, či nevědomě, politiku democidy a během jednoho století se Albáncům, do té doby menšinou, podařilo prostřednictvím populačního boomu stimulovaného sociálním státem a prostřednictvím represí vůči srbskému obyvatelstvu, stát se většinou.

Nyní se ovšem podívejme na situaci v Kosovu za posledních deset let. Kosovo se mělo stát ukázkovým příkladem moderní západní liberální demokracie podporované Spojenými státy americkými (tehdy pod neokonzervativní cuckservativní administrativou George W. Bushe, později za přikyvování liberálních levičáků okolo Obamy) a Evropskou unií, kde navíc pod osvícenou vládou svobodomyslných paravojenských bojůvek vznikne multikulturní ráj. Srbský premiér a vlastizrádce Alexander Vučić si navíc začínal připravovat půdu k tomu, aby jednoho dne hodil Srby na Kosovu přes palubu ve prospěch členství v Evropské unii.

Bohužel mezi zeměmi, které podpořili nezávislost Kosova byla tehdy i Česká republika, pod vládou Mirka Topolánka a zahraniční orientací Karla Schwarzenberga. Český stát zradil svého srbského bratra, který za námi stál v dobách Masaryka, protektorátu i sovětské okupace. My jsme nebyli schopni se za něho postavit v jediné možné příležitosti a raději jsme pokračovali v lokajství Německu.

Kosovo jako jeden z prvních počinů, který potvrzoval umělost tohoto samozvaného státu,
přijal euro jako svou měnu. To učinilo, ještě v době, kdy bylo autonomní provincií a v návaznosti na rozhodnutí Německa nahradit marku eurem. Po deseti letech nezávislosti se podařilo nezaměstnanost v Kosovu snížit o úctyhodná 3% (ironie), HDP téměř nevzrostlo od dob, kdy bylo srbskou provincií a 17,6% lidí žije v chudobě podle oficiálních čísel. Krvavá bába Madeleine Albrightová pomohla vražděním a bombardováním srbských civilistů zajistit privatizační projekty pro Clintonovu rodinu, zejména v oblasti kosovské energetiky a telekomunikací. Srbové na Kosovu nemají žádné zastání. Srbské strany jsou ovládané kolaboranty a zrádci, kteří jsou řízeni Vučićem a otevřeně spolupracují se současnou vládnoucí koalicí albánských ultranacionalistů vedených Ramušem Haradinajem, válečným
zločincem, který je chráněn mezinárodním tribunálem, a který byl vlastními podřízenými označován za násilníka a psychopata. Ten je dnes premiérem. Zatímco pašerák a narkoterorista Hašim Thaći je prezidentem. Tečkou za vším je nedávná vražda srbského politika Olivera Ivanoviće, který podporoval albánské ultranacionalisty a byl loutkou v rukou Vučiće.

Dnes je Kosovo, společně s Bosnou a Hercegovinou, jednou z potenciálních oblastí pro nábor a formování jednotek Islámského státu v Evropě. Je už deset let černou dírou, která vysává peníze evropských občanů, působí neshody, problémy a násilnosti a destabilizuje region. Nezbývá, než říct, že Kosovo je Srbija!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.2.2018