30. bře, 2018

BALKÁN NEWS: SRBSKO: Protisrbský teror na Kosovu a slabost srbských představitelů!

To před čím jsem varoval, zrada Alexandra Vučiće na kosovských Srbech a slabost srbských vůdců na Kosovu, se nyní naplno projevilo, když kosovská albánská policie rozjela na příkaz tamějších vůdců teror proti srbským představitelům v samotném kosovském parlamentu.

Stalo se tak v reakci na zatčení Marka Djuriće, srbského vyjednávatele a zástupce Srbů na Kosovu, který byl zadržen po překročení hranice do Kosova. Srbská kandidátka vystoupila ze stávající vlády, když během nepokojů v severním Kosovu bylo represivními kosovskými složkami zraněno třicet lidí, včetně jejího ministra zemědělství.

Djurić byl dokonce vyslán jako zprostředkovatel k jednáním Evropskou unií, ale ani to nezabránilo kosovským jednotkám ho zadržet, nejprve odvléct do Prištiny před soud a pak deportovat. Kosovo tím ukázalo, že nehodlá respektovat tu Evropskou unii, kterou se tolik ohání a Evropská unie dokazuje, že nehodlá pomáhat Srbům na Kosovu. Té je jedno, co se tam bude dít, hlavně, když tam bude mít chráněné své zájmy.

Nyní, po vystoupení Srbské kandidáty z koaliční vlády, ovšem padne stávající vláda, která měla většinu jen dvou poslanců a takto přišla hned o deset poslanců. Nutno říci, že samotnou tristní chybou Srbské kandidátky a srbských představitelů je, že se vůbec rozhodli účastnit takové vlády. Jakákoliv kooperace s vládními a bezpečnostními složkami na Kosovu představuje ze strany Srbů uznání legitimity tohoto režimu. Od Vučiće, který se navíc v posledních měsících stal loutkou Angely Merkelové, pomoci stejně nedočkají. Je to jen na nich. Hodně štěstí, srbští bratři!

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 30.3.2018