19. čvc, 2018

SRBSKO: Emir Nemanja Kusturica: Kdo napadne Rusko skončí jako Napoleon nebo Hitler

Věhlasný srbský režisér Emir Kusturica v rozhovoru pro RT uvedl, že si dokáže představit scénář, při kterém se západní Evropa nebo Spojené státy pokusí o invazi do Ruska, tak jak to svého času učinili Napoleon a Hitler. Podle něj však ani tento pokus ovládnout Rusko neuspěje. Místo toho dojde ke sjednocení Eurasie. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes (Russia Today)...

„Západní Evropa nebo Amerika se mohou pokusit o to samé co Napoleon,“ řekl Kusturica, když mluvil o vztazích mezi Západem a Ruskem. „Napoleon šel do Ruska se 600 tisícem vojáků, ale vrátil se s 30 tisíci. Hitler byl taky poražen,“ uvedl. Na druhou stanu ale věří, že během pěti let se lidé na celém eurasijském kontinentě spojí a jejich život bude mnohem lepší, ale pouze za podmínky, že nebude velká válka.

„Nakonec může dojít, když už ne k politickému, tak jistě k ekonomickému sjednocení eurasijského kontinentu… Je to nevyhnutelné,“ řekl. Západ a Východ budou společně vyrábět zboží v rámci sjednocené Eurasie.

 Jsme svědky krachu Evropské unie

„Umělý svět“, vykonstruovaný „evropskou elitou, degeneruje“, řekl Kusturica. „Máme Německo, které je na špici ekonomického úspěchu, ale máme migrační krizi, která byla importována zvenku,“ domnívá se režisér a poznamenává, že i on sám se považuje do jisté míry za migranta a proti migraci samotné nic nemá.

Podle něj však současná migrační krize byla vytvořena uměle, aby došlo ke zničení národních států. Na adresu migrantů řekl: „Mají zničit Evropu a zaměnit krev Evropy, abychom neměli národní státy, ale regiony, ve kterých náboženství a kultura nebudou důležité?“ klade si otázku Kusturica.

Svět je podle něj nyní svědkem krachu Evropy, kdy měl na mysli projekt Evropské unie. Dále tvrdí, že politické elity vytvářejí krize na Blízkém východě, rozpoutávají války a ponoukají migrační vlny přímo do Evropy. „Ti, kteří jsou zodpovědní za tuto degradaci, pouze podněcují války a otevírají dveře chaosu,“ řekl Kusturica.

Autor: Emir Nemanja Kusturica, Srbsko, RT, TGM, Praha, 19.7.2018

Zdroj:

https://www.rt.com/news/433489-emir-kusturica-interview-rt/

https://cz.sputniknews.com/svet/201807177732372-kusturica-evropa-usa-rusko-valka/