13. říj, 2018

BALKÁN NEWS: SRBSKO: EMIR NEMANJA KUSTURICA: Co bych měl dělat ?

Tento týden vyšla nová kniha slavného srbského a světově uznávaného filmového režiséra Emira Nemanji Kusturici, pod názvem Co bych měl dělat ? Jedná se o deníky a texty, které pokrývají období od turbulentních devadesátých let až po současnost a od pera člověka, který je již osvědčeným spisovatelem...

Jak vydavatel na svém webu uvádí:

"V této knize je všechno: emoce, osudy, drama, osobnost, myšlenky, postoje, polemika ... Každý den.

Talentovanému, inteligentnímu, vzpurnému, tvůrčímu Emiru Nemanji Kusturicovi není žádné téma příliš vzdálené ani neznámé. Každého si je vědom. Každá z nich pochází z plnokrevných příhod. Každému je stejně oddaný. S vášní. S láskou. A když píše o sarajevských občanech a jejich trampotách; a když se v Praze potýká s názory někdejších spolužáků na FAMU a raději se věnuje pražskému kulturnímu "Undergroundu"; a když je polemický s francouzskými filosofi; a se srbskými producenty komerčními; a pravoslavnými a srbskými pravoslavnými křesťany...

Kusturica je upřímný. Jemný a divoký. Sentimentální a neobvyklý.

Žijící v písmu, přesvědčivý ve vyvolávání atmosféry, sugestivní pro myšlenku, zuřivý při jednání s útočníky. Viskózní a vtipný.

Kusturica nabízí sbírku témat, nápadů a postojů.

Veškerou svoji intezitu životní začlenil do těchto hrubých, šťavnatých a hořkých textů ze svého deníku. Po více než dvě desetiletí zde praskli jeho myšlenky a pravdy. A všechno je opět živé jako včera.

Unikátní Emir Kusturica! 

Knihu lze objednat prostřednictvím webových stránek Vukotić Media a brzy bude k dispozici ve všech hlavních knihkupectvích. Kniha vyšla v srbštině.

Autor: Iskra.co, Srbsko, 13.10.2018
 
Zdroj:

http://iskra.co/kultura/sta-mi-ovo-treba-iz-stampe-izasla-nova-knjiga-emira-kusturice/