11. bře, 2019

BALKÁN NEWS: Bosna & Hercegovina: Varujeme EU před příchodem desítek tisíc ilegálních migrantů

Bosenská vláda varuje před obnovením eskalace "migračního problému" a upozorňuje EU na masivní nárůst počtu migrantů, kteří překročili hranice Bosny & Hercegoviny na cestě do EU...

S nástupem jarního počasí dochází opět k „eskalaci problému ilegální migrace,“ řekl bosenský ministr bezpečnosti Dragan Mektic (za Srbskou stranu) v rozhovoru pro AFP. Bosna & Hercegovina, podala žádost o členství v EU v roce 2016. Mektic obvinil EU z toho, že problém ignoruje. Ministr poukázal na situaci z uplynulého roku 2018, kdy asi 22.000 migrantů ze Středního východu, severní Afriky a Asie, přešlo přes Bosnu do EU.

V současné době se na Balkáně připravuje cestovat do EU na 70 000 ilegálních migrantů. Tyto údaje má jeho úřad, stejně tak "další oficiální instituce, včetně těch z EU," řekl bosenský ministr bezpečnosti. "EU je prostě povoleno, aby tato ilegální migrace pokračovala", stěžuje si bosenský politik, jehož země má dlouhou hranici s Chorvatskem, které je v EU.

Ministerstvo bezpečnosti B&H ve čtvrtek oznámilo "úplné uzavření" 600 km dlouhé hranice se Srbskem a Černou Horou. Vláda také uvažuje o přijetí nabídky z Maďarska, která by podle Mektice podle rakouského Kleine Zeitung poslala na pomoc pohraniční policii. Maďarsko chce pomoct posílit ochranu bosenských hranic, říká se Mektic.

Autor: www.journalistenwatch.com, TGM, Praha, ČR, 11.3.2019

Zdroj:

https://www.journalistenwatch.com/2019/03/11/bosnien-eu-mit/