MAKEDONIE

19. čvc, 2020

Asi tak by se dal zhodnotit výsledek letošních parlamentních voleb v Makedonii...

(ano, Makedonii, protože nebudeme používat oficiální název vyhandlovaný makedonskými „elitami“). Albánské strany výrazně posílily, a to na úkor prozápadních socanů, i makedonských vlastenců. Pro Albánii a Kosovo je to významné vítězství a posílení jejich ambicí po vytvoření „Velké Albánie“. Jak tedy volby, které měly o téměř 15% nižší účast, než předešlé (a nejnižší za celou dobu existence nezávislé Makedonie), dopadly?
 
Socanská prounijní koalice sdružující Sociálně demokratickou unii Makedonie, albánské středopravé hnutí Besa, odštěpenou kolaborující frakci VMRO – Lidová strana a stranu, která se skutečně jmenuje „Demokratická strana Turků“, získali 35.89% hlasů a 46 mandátů, o 8 mandátů méně, než minule. Nacionalistická koalice Obrody vedená VMRO – Demokratickou stranou za makedonskou národní jednotu, obdržela 34.57% a umístila se těsně za nimi. Přišla o 7 mandátů. Výrazný vzestup zaznamenala Demokratická unie pro integraci, jedna z hlavních albánských a prounijních strana. Ta získala 11.48% hlasů a 15 mandátů, čímž si polepšila o 5 mandátů. Na čtvrtém místě se umístila Aliance pro Albánce s 8.95% hlasů a 12 mandáty. Ti vyskočili dokonce o 9 mandátů. Páté místo zaujala konzervativně socialistická a protialbánská strana Levice s 4.1% hlasů a 2 mandáty. Demokratická strana Albánců získala jen jeden mandát, a o jeden tak přišla.
 
Demokratická unie pro integraci, která byla nutným zlem v předchozích makedonských vládách, se otrkala a využívá situace politického rozvratu Makedonie a makedonské společnosti. Jako hlavní reprezentant zájmů Albánie v Makedonii, DUI si nadiktovala, že podpoří jen takovou vládu, jejímž předsedou bude etnický Albánec. To odmítli socani i nacionalisti.
 
Nicméně, i když to odmítli, je už pozdě. Zkáza Makedonie byla nastartována v momentě, kdy místní elity protlačili, v zájmu získání křesílek, či spíše korýtek, v NATO a EU, přejmenování Makedonie na bizarní název, který nebudeme uvádět. Tento ústupek Makedonie byl pravděpodobně úlitbou EU a NATO vůči Řecku, které o název mělo spory s Makedonci. Potom, co bylo Řecko roky vysáváno a drancováno ECB, EK a MMF, musela EU udělat ústupek, aby si udržela Řeky, a tak dotlačila Makedonce k tomu, aby ničili svou národní identitu. Měla tak podíl na rozeštvání dvou antických národů v zájmu svého postmoderního kosmopolitismu.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.7.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
9. kvě, 2019

Jak padla Makedonie...

Pod mezinárodním nátlakem, pod manipulacemi, demagogií a lhaním, pod
tlakem vnitřním i vnějším, tak padla suverenita a hrdost malé republiky Makedonie.

 

Západní státy a velmoci dnes hanobí britské referendum o odchodu z Evropské unie, ale
oslavují „makedonské“ referendum, kterým se tamější vláda zřekla toho, co je pro každý
národ a stát posvátné, vlastní identita a jméno. O tzv. makedonském referendu a otázce
„severní Makedonie“ jsme Vás již informovali. Nyní byl tento vývoj potvrzen
presidentskou volbou, která otevřela cestu k moci prozápadním socialistům.

5. května, v druhém kole presidentských voleb, s podporou albánské menšiny
zvítězil socialistický liberální politik Stevo Pendarovski, který porazil národně
konzervativní kandidátku na presidenta Gordanu Siljanovsko-Davkovou. Nezvítězil sice
s takovým přehledem, dle naznačování předvolebních průzkumů, ale nakonec získal 53,6%
hlasů a jako zástupce prozápadní socialistické vlády povede Makedonii (jméno „Severní
Makedonie“ nebudeme užívat) dál od jejích národních a vlasteneckých kořenů, jak to už
nyní předvádí premiér Zaev.

Na druhou stranu je nutné taky zmínit, že volební účast byla nejnižší za celou
historii presidentských voleb v Makedonii, podobně, jako když makedonský lid
bojkotoval Evropskou unií vnucené referendum z loňského roku.

Socialisté a liberálové se otočili zády ke svému národu a vlasti, jak to většinou
činí na mnoha místech. Je škoda, že slovanská Makedonie nebyla výjimkou z tohoto
smutného pravidla.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.5.2019


 

23. lis, 2018

Málokterá událost dokáže národním konzervativcům a patriotům udělat takovou radost jako je, liberálem a levicí, tolik oslavovaná mezinárodní solidarita...

Levičáci a liberálové nám neustále vnucují mezinárodní solidaritu s politickými uprchlíky, tak nyní jsme jí, přesněji řečeno naši maďarští bratři, projevili. Vláda Maďarska udělila politický azyl bývalému makedonskému premiérovi, vlastenci a odpůrci Sorosovské agendy, Nikolovi Gruevskému, vůdci „Vnitřní makedonské revoluční organizace – Demokratické strany makedonské národní jednoty“.

Gruevski byl premiérem Makedonie od roku 2006 do roku 2016, kdy byl svržen protesty organizovanými nevládkami a prozápadní opozicí v čele se socialistou Zaevem. Gruevski jako premiér bojoval proti politickým neziskovkám, proti Sorosovi, podporoval makedonskou národní identitu a návaznost na dědictví Alexandra Makedonského, zvaného Velikého. Podporoval odkaz antické evropské civilizace, suverenitu svého národa a státu, a to se mu stalo osudným. Opozice odmítala uznat výsledky svobodných a demokratických voleb z roku 2014, ve kterých makedonští patrioté zvítězili.

Po protestech se k moci dostala prozatímní vláda zformovaná z nejhorší probruselské špíny, konkrétně ze Sociálně demokratické unie Makedonie, Nové sociálně demokratické strany, Liberální strany Makedonie, Liberálně demokratické strany a extrémistické „Levice“, ty všechny navíc měli zahraniční podporu „Strany evropských socialistů“. Opozice nakonec zvítězila a jedno z nejzávažnějších rozhodnutí, které učinila, bylo, že přejmenuje vlastní zemi podle diktátu Bruselu a Řecka. A důvod? Opozice chce uvěznit Makedonii v okovech Evropské unie. Odpornost. Už jen vstup do Evropské unie je trestem pro makedonský lid, a nyní se musí, ještě nechat přejmenovat.

Ale zpět k premiéru Gruevskému. Ten byl taky důležitým spojencem a přítelem Viktora Orbána, který na své přátele a spojence rozhodně nezapomíná a ve chvíli nejvyšší nouze jim rozhodně pomůže, jako se to stalo i nyní. 13. Listopadu oznámil premiér Gruevski, že odešel do Maďarska, kde požádal o politický azyl. Gruevski se do Maďarska dostal s pomocí maďarského velvyslanectví v albánské Tiraně, kam předtím uprchl. 20. Listopadu maďarská vláda potvrdila politický azyl pro premiéra Gruevského. Tím Maďarsko splnilo svou část kvót pro politické uprchlíky.

Doufejme, že se premiér Gruevski jednoho dne vrátí do svého úřadu a smete všechny socialisty, liberální demokraty a korupčníky, kteří se rozhodli rozprodat Makedonii Bruselu a Německu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.11.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/NGruevski/


 

1. říj, 2018

Právě proběhlo referendum v Makedonii. Západobalkánském státečku, kde se prostřednictvím převratu dostala loni k moci islámsko-socialistická koalice vedená Zoranem Zaevem...

Koalice Sociálně demokratické unie, islámské a proalbánské Demokratické unie integrace a strany Aliance pro Albánce stojí v čele Makedonie s cílem této zemi škodit, rozvrátit jí, navést směrem do „západních struktur“, vytvořit „reformní“ a „evropskou vládu“, jinak řečeno učinit z Makedonie další roztomilý východní přívěšek Evropské unie.

To se projevuje i ochotou makedonské vlády vzdát se svého názvu ve prospěch přijetí do
Evropské unie a NATO. Ano, slyšíte dobře. Makedonská vláda se rozhodla ustoupit západu a řeckým zájmům a vyhlásila referendum s cílem prosadit změnu názvu Makedonie na Severní Makedonie, protože Řecko si nárokuje historický termín Makedonie.

Odhlédněme teď od toho, kdo má ve sporu pravdu. To je vedlejší záležitost. Podstatné je, že
referendum skončilo porážkou Zorana Zaeva díky velice nízké účasti, a tím i oslabením vlivu a ambicí Evropské unie na Makedonii. Přestože 90% zúčastněných v referendu se vyslovilo pro změnu názvu, hlasovat přišlo jen asi 35% oprávněných voličů, hluboko pod 50% kvorem nutným pro přijetí referenda. Pro referendum agitovala i Angela Merkelové. Její psík Zoran Zaev byl, ale poražen. Vláda nejspíše nepadne, ale snaha o nastolení kosmopolitního, islámského a liberálního režimu v Makedonii je zbrzděna.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.10.2018