3. led, 2018

MOLDAVSKO: Další útok soudů na suverenitu a nezávislost!

Je neskutečné, kam až dokáže drzost soudcokracie napříč různými státy dojít. Nepřetržité útoky na postavení demokraticky zvolených presidentů a obhájců národních zájmů, společně s podlézáním a ustupováním sluníčkařům, lidskoprávníkům a jiným demagogům, to zažívá, nejen Amerika, ale nyní i Moldavsko.

Moldavský ústavní soud nyní napadl svrchovanost a suverenitu Moldavska tím, že pozastavil platnost práv a postavení moldavského presidenta Igora Dodona. President Dodon byl zvolen na podzim 2016 v přímé volbě presidentem Moldavska a získal 52% hlasů. Je zástupcem konzervativně levicové a starosocialistické Strany socialistů republiky Moldavska (PSRM) a usiluje o ochranu Moldavska před zotročením IV. říší a Bruselem.

Presidentův boj za zájmy moldavského lidu ho dostal do střetu se současnou nelegitimní vládou Moldavska, která je postavena na přeběhlících, a jestli si myslíte, že jde o jednoho, nebo dva přeběhlíky, tak se mýlíte. Hned 19 přeběhlíků, kteří přešli z Komunistické strany Moldavska do liberálně-demokratické a proevropské Demokratické strany Moldavska. Nakonec se počet jejich poslanců dostal, až na 41 a většina z nich je zvolená za jiné strany, tedy jde o totální podvod na moldavské voliče, proti kterému proběhli protesty a tudíž je svatou povinností presidenta Dodona udělat vše proto, aby tato vláda skončila, a o to se pokouší i nyní, když blokoval jmenování 7 prozápadních ministrů moldavské vlády.

Ten hnusný podvod na voliče už nyní zajistil PSRM 50% předvolební preference a
parlamentní volby budou v listopadu, nicméně i do listopadu může liberální a demokratická vláda těžce škodit moldavskému lidu, zvláště když jí podporuje soudcokracie Ústavního soudu, který nyní pozastavil platnost pravomocí presidenta Dodona.

President Dodon prohlásil, že soud opět dokázal, že je politickým nástrojem a nikoliv
ústavním tělesem a navzdory těmto událostem a agresivní politice, kterou Moldavsko vede proti Rusku, president Dodon jasně řekl, že vytrvá v tomto posvátném boji za práva moldavského lidu a ochranu Moldavska před Evropskou unií a jejími nástroji uvnitř Moldavska.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 3.1.2018