10. pro, 2017

V4 NEWS: POLSKO: KONEC KRITARCHIE!

Kritarchie, tedy vláda soudců a tribunálů, v Polsku konečně končí. Polský Sejm a senát schválil zákon o soudcovských radách, který má zefektivnit fungování justice, očistit jí od komunistických elementů a zajistit spravedlnost pro polský lid.Tato odhlasovaná verze byla upravenou verzí od presidenta Dudy, která měla částečně vyjít vstříc libtardům. 239 ze 460 poslanců se vyslovilo pro, 171 proti a 24 se zdrželo.

Nyní bude možné očistit soudcovskou radu a sesadit 15 stávajících soudců-členů. Zda tak vláda učiní u všech, ještě není jasné. Od nynějška budou členové soudcovské rady navíc vybíraní Sejmem, tedy zastupiteli lidu, a nikoliv soudcovskou samosprávou, která uzavírala kruh moci soudců a ochraňovala jejich systém moci. Česko je naštěstí ušetřeno existence tak tristního orgánu jako je soudcovská rada, ale i tady to není nic moc extra.

Západní liberálové a tzv. Benátská komise, jejímž cílem je spolu-udržovat nadvládu Evropské unie nad zákonnými pořádky národních států, varuje, že dojde k oslabení nezávislosti soudců, prokuratury a zpolitizováni soudcovské rady, jakoby snad dnes nebyla zpolitizovaná!

Samozřejmě, že liberálové a levičáci při přijímání zákona předváděli směšná divadélka jako vyvěšení polské vlajky s pohřební stuhou, ale pokud je to pohřeb kryptokomunistických elit a samovlády soudních tribunálů v Polsku, pak by to měl být pohřeb pro všechen polský národ radostný. Dá se jen očekávat, že Evropská unie napadne Polsko a bude žalovat, nejen kvůli migrantům, ale i kvůli tomuto novému zákonu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 10.12.2017