20. dub, 2018

V4NEWS:POLSKO:Není migrant jako migrant, aneb z Nigerijce polským patriotem!

Není příliš časté, zejména po zkušenostech ze západní Evropy, aby afričtí a arabští imigranti, či potomci imigrantů, projevovali větší patriotismus vůči své hostitelské zemi, než projevuje i část místních občanů. Jedním takovým následování hodným Izu Ugonoh. Nigerijec, který se rozhodl opustit nigerijské kmeny a převzít za svůj nový domovský kmen polský národ. Izu Ugonoh je polský mistrboxu v těžké váze. Jeho rodiče se přistěhovali do Polska za minulého režimu, otec studoval navigaci lodí a matka právo...

Izu byl nedávno pozván do levicové liberální televize TVN24, kde se mu uvědomělá polská
reportérka Anita Werner, snažila vysvětlit, že je utiskován polskou rasistickou společností. Izu se proti tomu ohradil, poukázal na to, že je polským vítězem v boxu, že jeho sestra vyhrála soutěž krásy v Polsku, a že nikdy žádný rasismus od Poláků nezažil. Vyjádřil navíc odpor vůči imigrantům, kteří se odmítají asimilovat do společnosti, kteří odmítají přijmout zvyky, tradice a zákony hostitelské společnosti a solidarizuje s polskými vlastenci. Izu, který se narodil ve Štětíně, říkal, že měl problémy pouze v mládí, ale že nyní, když je Polsko nenáviděné a zatracované Evropsku unií, je tato země mnohem tolerantnější a otevřenější.

Jak můžete vidět, není to o barvě kůže, ale o tom, zda migrant přijme novou kulturu za svou.
Aby mohl být imigrant respektován, měl by tak vždy učinit. Musí tak vždy učinit. Potom se stane se plnohodnotnou součástí hostitelské společnosti.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.4.2018