12. kvě, 2018

V4NEWS: POLSKO: Zeman kácí pralesy…

Při čtení českých masmédií, při čtení na internetu, sledování televize, při reakcích
komentátorů, člověk začne mít pocit, že jediný důvod návštěvy prezidenta Zemana v Polsku, bylo vlastnoručně tam rubat dříví v Bělověžském pralesu. Právě na ten se nejvíce soustředila veškerá masmédia, která se snažila ignorovat úspěšné rozhovory mezi oběma prezidenty v otázkách Trojmoří, Visegrádu a unijního rozpočtu, stejně jako v otázce nutnosti jednotného postupu zemí Visegrádu a jasného odmítnutí Dublinu IV a ilegální migrace...

Takže, o co vlastně jde? Bělověžský prales je území na východním Polsku rozkládající se na
ploše 1,418 km2. Během historie tam docházelo k lovům i těžbě dřeva. Král Vladislav II. Jagelonský tam nasytil své vojsko před tím, než rozdrtil německé křižáky v bitvě u Grunwaldu. Dnes němečtí byrokraté nařizují Polákům, co tam smí a nesmí dělat. Od roku 1923 byl Bělověžský prales přírodní rezervací, kde došlo k úspěšnému znovuosídlení oblasti téměř vyhynutými zubry evropskými.Nacističtí předchůdci EU v čele s Hermannem Goeringem chtěli udělat z rezervace největší loviště v Evropě. Od roku 2015 vláda Práva a spravedlnosti ztrojnásobila těžbu dřeva v této oblasti, proti čemuž se ozvala ekoteroristická lobby, mající silný vliv v unijních strukturách. Soudy Evropského sovětského svazu nakonec v dubnu 2018 nařídili Polsku zastavit těžbu dříví. Doufejme, že Polsko vydrží a vzepře se těmto diktátům.

Nyní k masmédiím. Česká televize primárně informovala o tom, že Miloš Zeman obhajoval
kácení Bělověžského pralesa. Její redaktoři s tímhle otravovali už na samotné tiskové konferenci obou prezidentů. A taky opruzovali novičokem, asi aby zaseli nesváry mezi oba prezidenty. Článek iRozhlasu o prezidentově návštěvě v Polsku je z 90% věnován otázce Bělověžského pralesu. Ten navíc poskytl prostor radikálním ekologickým nátlakovým skupinám, aby se vyjádřili, ale neposkytl jej zastáncům těžby dřeva, včetně demagogických útoků proti prezidentu Zemanovi v rámci jejich vyjádření.

Novinky.cz si to odbyli hned v titulku, ale stejně se tím zabývalo zhruba v polovině svého
článku, jakoby to byl nejdůležitější bod jednání.

Tyden.cz to pojal stejně jako iRozhlas. Uveřejnil celý článek o kácení Bělověžského pralesa
a hanebné úloze prezidenta Zemana v tomto strašlivém zločinu.

Soukromá média mají pochopitelně právo informovat, o čem chtějí, dokonce i když je to
stupidní. Nechme konat. V tomto článku nám jde, ale o to ukázat tu profesionální degeneraci a paskvil, který představují česká masmédia, která už neumí nic jiného, než útočit na prezidenta Zemana, i přes ta nejabsurdnější témata.

Opakem jsou navíc polská média, která primárně informovala o podstatných součástech
jednání obou prezidentů, a to i veřejnoprávní média, která byla před pár lety osvobozena z moci neziskovek a liberálních demokratů. Polská média neútočila na prezidenty, a místo toho se věnovala skutečným tématům této schůze. Gospodarkamorska.pl a Wpolityce.pl to zmínily okrajově. Radio Poland na thenews.pl to nezmínilo vůbec, zabývalo se stručně důležitými body jednání.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.5.2018